Marijan Ban u Tvornici!

Marijan Ban, bivši frontmen grupe Daleka obala, održat će veliki nastup u Tvornici 10. svibnja uz pratnju benda Diktatori. Dijelimo 10 x 2 ulaznice za ovu veselicu.
Dobitnici su: Ivana Posavec, Juraj Sladić, Sunčica Orlović, Davorin Bajalović, Jure Sabljić, Goran Ćulav, Dubravka Perlić, Ana Špoljarić, Danijel Mrvelj i Ante Sladić.
Najbrži registrirani čitatelj/ica koji točno odgovori na nagradno pitanje dobit će ulaznice za koncert. Dobitnike ćemo objaviti na portalu i obavijestiti ih mailom.
Marijan Ban je jedan od najpoznatijih i najslušanijih domaćih autora, čiji glazbeni senzibilitet karakterizira mediteranski štih. Pjesme koje pjeva obavezno su pjevnih melodija i plesnog ritma, pa ne čudi činjenica da njihova popularnost ne jenjava.
Brojni hitovi (Di si ti, Morska vila ...) koji ne prestaju biti folklorom odrastanja mlađih generacija, kao i 2000 koncertnih nastupa u 22 godine, neosporni su dokaz bogate karijere i velikog glazbenog značaja ovog autora.
Pratnja Marijanu Banu na koncertu u Tvornici bit će grupa Diktatori, poznata po vrhunskim obradama najvećih domaćih i stranih pop i rock hitova. Zajedno su odsvirali 26 koncerata u 15 mjeseci glazbene suradnje.
Veliki zaljubljenik morskih pejzaža te ljubavne tematike, Marijan Ban je u početku svirao dalmatinske pjesme u tri akorda i u dva ritma (valcer i polka). S vremenom je inspiraciju za pjesme odlučio podijeliti sa posjetiteljima regata, da bi svoj prvi pravi nastup imao na prvom koncertu grupe Đavoli. Tada su ga zapazili njegovi budući kolege s kojima je osnovao bend Daleka obala.
Postava benda mijenjala se zbog odsluživanja vojnog roka. Daleka obala u sastavu Jadran Vušković - gitara, Boris Hrepić - bas, Zoran Ukić - bubnjevi i Marijan Ban - pjevač) započinje krajem ljeta 1988. g. svakodnevne probe. Prvi koncert bend je odrzao u kinoteci Zlatna vrata u Dioklecijanovoj palači 1988. godine. Daleka obala i njihov pjevač Marijan Ban postali su poznati 1990. godine, te se od tada predvodnik grupe počinje profesionalno baviti glazbom. Iste godine grupa je objavila svoj prvi album " Daleka obala" koji je donio velike hitove poput pjesama "Četrnaest palmi", "Tonka" i "Daleka obala".
Na sljedećem albumu "Ludi mornari dolaze u grad" (1992.), objavljeni su hitovi poput pjesame "Od mora do mora". Nakon njega, usljedio je album Mrlje (1993.), a na sljedećem albumu "Morski pas" (1994.) objavljeni su veliki hitovi "Nema te" i "Morska vila". Album "Di si ti" (1997.) izbacio je brojne hitove poput pjesama "Di si ti" i "Sa' mi je ža' ". "1999-2000" je šesti i posljednji album grupe Daleka obala, objavljen 1999. a najpoznatiji je po pjesmi "80-e".
"Staro zlato" prvi je samostalni album Marijana Bana, objavljen 2003. godine. Na ovom albumu Ban je odpjevao redom sve pjesme drugih izvođača, osim pjesme "U modroj zori" koju je osobno napisao još dok je pjevao u Dalekoj obali.
Nakon nastupa u Zagrebu, usljedit će njegovi nastupi po našoj obali.
Pozivamo sve ljubitelje sentimentalnog mediteranskog rocka da 10. svibnja posjete Tvornicu kulture, kako bi uživali u najpoznatijim i najljepšim pjesmama Marijana Bana i veseloj atmosferi koju će stvarati zajedno s bendom Diktatori.
Cijena ulaznice je 55 kn u pretprodaji, možete ih kupiti u Tvornici kulture (Lj. Posavskog1/Subiceva 2), na Eventim prodajnim mjestima (www.eventim.hr) i u Profil Megastoreu (Bogoviceva 7). Jeftinije ulaznice možete kupiti preko Muzika.hr Fan Cluba (www.muzika.hr) te preko "SMSflyera" (www.extrasms.hr, SMSaj TVORNICA na 66753 i povratni sms pokaži na ulazu). Cijena ulaznice na dan koncerta iznosit ce 70 kn.
Nagradno pitanje
Što je daleko u imenu benda u kojem je godinama pjevao Marijan Ban?
Dragi čitatelju/čitateljice - samo registrirani čitatelji mogu sudjelovati!
Molimo prijavite se ili registrirajte na portalu s ispravnim podacima o adresi i e-mailu, kako bismo u slučaju da ste dobitnik/ca, Vaš poklon ili obavijest o mjestu preuzimanja poklona mogli poslati na pravu adresu. Zahvaljujemo!