« Skijanje
objavljeno prije 13 godina i 4 mjeseca
SLALOM

Mario Matt pobijedio, Grange treći

Nakon današnje utrke Ivici je ostalo 36 bodova prednosti pred Grangeom u poretku za slalomski globus

Mario Matt

Druga vožnja slaloma u bugarskom Banskom bila je važna za Ivicu Kostelića, iako je izletio već u prvoj. Naime, pobjedom bi Jean Baptiste Grange zasjeo na prvo mjesto u ukupnom poretku za slalomski Globus.

No, kako Grange prvu vožnju nije odvezao maksimalno, ostavši tek sedmi sa relativno značajnim zaostatkom za vodećim Mattom, rasplet druge vožnje ponudio je koliko-toliko sretan ishod za Ivicu.

Na kraju je Grange osvojio treće mjesto i 60 bodova, drugo je mjesto pripalo Reinfriedu Herbstu, dok je Matt uspio obraniti vodeće mjesto iz prve vožnje i pobijedio prvi puta nakon dvije godine.

Trenutno u poretku slaloma za Svjetski kup i dalje vodi Ivica s 36 bodova prednosti pred Grangeom, a treći je Šveđanin Andre Myhrer s više od 100 bodova zaostatka za Grangeom. Do kraja sezone preostala su još dva slaloma, jedan sljedeći vikend u Kranjskoj Gori i posljednji na finalu sezone u Lenzerheideu.