Hajduk izgubio od Slavena, Rijeka razbila Zagreb

Hajduk tone sve niže, dok je Rijeka i bez Sharbinija ubojita

Fotografija vijesti (Arhiva)

3. kolo HNL

U derbiju trećeg kola Prve HNL Slaven Belupo je u Koprivnici pred 3.000 gledatelja pobijedio Hajduk 2:1 (0:1).

Hajduk je poveo u 38. minuti sjajnim pogotkom Ibričića iz slobodnog udaraca, no domaćin je u nastavku uspio preokrenuti rezultat, a golove je postigao u razmaku od dvije minute. Prvo je Posavec u 69. minuti izjednačio, a dvije minute kasnije Jurić je postigao drugi, kasnije se pokazalo pobjednički pogodak.

Slaven Belupo nakon tri kola ima šest bodova, tri manje od lidera Dinama, dok je Hajduk u prva tri kola osvojio samo jedan bod.

Rijeka je pred 2.000 gledatelja na stadionu Kantrida pobijedila Zagreb 3:1.

Pogotke za Rijeku postigli su Budicin (9), Gerc (61) i Fernandez (89-11m), dok je strijelac za Zagreb bio Pejić (38). Zagreb je od 59. minute igrao bez isključenih Oršulića i Parlova.

Rijeka nakon tri kola ima sedam bodova i drži drugo mjesto na ljestvici iza Dinama sa devet bodova, dok Zagreb dijeli začelje s Lokomotivom bez bodova.