objavljeno prije 14 godina i 11 mjeseci
Community Shield

Chelsea dobio Manchester United na jedanaesterce

Nogometaši Chelsea pobjednici su Community Shielda, nakon što su u susretu igranom na Wembleyu pred 85.000 gledatelja boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili Manchester United 4:1.

community shield

Utakmica je nakon 90 minuta završila bez pobjednika 2:2. I tijekom regularnog dijela utakmice londonski sastav je bio bliži pobjedi, a ManU se spasio poraza pogotkom Rooneya u drugoj minuti sudačke nadoknade. Strijelac za aktualnog engleskog prvaka bio je i Nani (20), dok su strijelci za "Bluese" bili Carvalho (52) i Lampard (70).

Kod izvođenja kaznenih udaraca za Chelsea su golove postigli Lampard, Ballack, Drogba i Kalou, a kod Manchestera jedino Carrick, dok su Giggs i Evra bili neprecizni.

Najsretniji nakon utakmice bio je menadžer Chelsea Carlo Ancelotti koji je osvojio svoj prvi trofej na klupi "Bluese".