,

uefa under 21

,

mlada reprezentacija

Nakon više od četiri mjeseca zaigrala je i mlada hrvatska reprezentacija, i što je još važnije nastavila pobjednički niz. U Čakovcu je pobijeđena Mađarska sa 3-1, iako je do 89. minute na semaforu svijetlilo 1-1. Međutim, u samoj završnici su proradili Tadić i Iličević, te su golovima i međusobnim asistencijama razveselili izbornika Ladića.

Inače, Hrvatska je povela u 7. minuti nakon što je Bušić realizirao 11-erac koji je izborio Rukavina. Mađari su izjednačili u 39. minuti također iz jedanaesterca (Szalai). Slovenski sudac bio je vrlo lak na ‘okidaču’ tako da je svirao i treći penal, no njega je zapucao Kalinić.

- Na kraju smo zaigrali kako treba i zasluženo pobijedili. Ima tu još puno nedostataka, ali četiri mjeseca nismo bili zajedno, tako da nešto više i nismo očekivali - rekao je Dražen Ladić. (METRO)