objavljeno prije 16 godina i 3 mjeseca

100 utakmica Beckhama za Englesku i poraz u Parizu

David Beckham

U jednoj od najzanimljivijih prijateljskih utakmica večeri, Francuska je na Stade de Franceu svladala Englesku s 1-0. Trenutak odluke zbio se u 32. minuti. Vratar Engleske David James zakasnio je na istrčavanje pred Nicolasa Anelku, a potom je u kaznenom prostoru oborio napadača Chelseaja. Franck Ribery bio je siguran izvođač jedanaesterca.

David Beckham upisao je 100. nastup za Englesku, te je postao peti igrač u povijesti sa 100 ili više nastupa za Tri lava. Više utakmica od njega odigrali su Peter Shilton (125), Bobby Moore (108), Bobby Charlton (106) i Billy Wright (105). Beckham je odigrao vrlo dobru utakmicu, kojom je pokazao da ga Fabio Capello nije uzalud pozvao u vrstu.

Jedan njegov pokušaj u prvom poluvremenu umalo mu je omogućio postizanje 18. pogotka u reprezentativnom dresu, a u 39. minuti je dobio i žuti karton zbog povlačenja Riberyja za dres. Becks je igrao do 63. minute, kada ga je zamijenio imenjak Bentley.

U reprizi finala Europskog prvenstva iz 2004. Grčka je ponovno pobijedila Portugal. Brazil je teškom mukom pogotkom Pata u 72. minuti skršio otpor Švedske, dok je Španjolac David Villa presudio Talijanima. Naši ‘kompanjoni’ iz kvalifikacijske skupine za SP, Ukrajinci, pobijedili su Srbiju...

Rezultati prijateljskih utakmica: Bugarska - Finska 2-1, Mađarska - Slovenija 0-1, Ukrajina - Srbija 2-0, Bjelorusija - Turska 2-2, Egipat - Argentina 0-2, BiH - Makedonija  2-2, Crna Gora - Norveška 3-1, Rumunjska - Rusija 3-0, Danska - Češka 1-1, Austrija - Nizozemska 3-4, Poljska - SAD 0-3, Portugal - Grčka 1-2, Brazil - Švedska 1-0, Švicarska - Njemačka 0-4, Francuska - Engleska 1-0, Španjolska - Italija 0-0. (TS/METRO)