« Skijanje
objavljeno prije 14 godina i 7 mjeseci
Lake Louise

Kostelić osvojio prve bodove u spustu

U današnjem spustu Svjetskog kupa u Lake Louiseu pobijedio je švicarski skijaš Didier Cuche

(Getty Images)

Ivica Kostelić

,

Lake Louise

Ivica Kostelić je sa startnim brojem 33. otvorio svoju prvu ovosezonsku utrku spusta u američkom Lake Louiseu. Sigurnom i brzom vožnjom zauzeo je odlično 18. mjesto, sa 1,31 sekundom zaostatka za pobjednikom Didierom Cucheom.

Težak pad Amerikanca T.J. Lanninga koji je prema prvim informacijama ozlijedio koljeno, doveo je do privremenog prekida utrke. Amerikanac se zabio u zaštitnu mrežu te je helikopteron s piste prebačen u bolnicu.

Drugo mjesto osvojio je Talijan Werner Heel (+0,44), a treće Švicarac Carlo Janka (+0,62).

Drugi hrvatski predstavnik, Natko Zrnčić Dim, bio je 25. sa sekundom i 80 stotinki slabijim vremenom od pobjednika.