« Skijanje
objavljeno prije 13 godina i 5 mjeseci
NOĆNI SLALOM

Jelušić i Novoselić bez druge vožnje slaloma u Flachauu

Poutiainen i M. Riesch na prvom mjestu, Jelušić i Novoselić ostale bez plasmana u Flachauu

Sofija Novoselić

U austrijskom Flachau se vozi noćni slalom, a Ana Jelušić i Sofija Novoselić podbacile su u prvoj vožnji te ostale bez plasmana, prenosi Hina.

Jelušić je za startnim brojem 20 zaostala velikih 3.66 sekundi za vodećom Finkinjom Tanjom Poutiainen, te je zauzela 37. mjesto. Do plasmana u drugu vožnju dijelilo ju je 33 stotinki.

Novoselić, koja je na Sljemenu prije nekoliko dana osvojila prve bodove u Svjetskom kupu, sa startnim brojem 72 je doskijala do 39. mjesta s zaostatkom od 3.88 sekundi.

Poutiainen ima 21 stotinku brže vrijeme od drugoplasirane Francuskinje Nastasije Noens, dok je treća Nijemica Maria Riesch zaostala 49 stotinki. Vodeća u poretku slaloma i pobjednica čak četiri ovosezonska slaloma Austrijanka Marlies Schild zaostaje čak 1.40 sekundi, dok je Amerikanka Lindsey Vonn odustala.

Najnovije - Poutiainen i M. Riesch na prvom mjestu

Poutiainen je vodila nakon prve vožnje s 49 stotinki prednosti ispred Riech, koja je u drugoj vožnji sve nadoknadila, te je slalom u Flachau dobio dvije pobjednice. Za Finkinju je to 11. pobjeda u karijeri, a za Nijemicu 17. Treće mjesto je osvojila Francuskinja Nastasia Noens, koja bila drugoplasirana u prvom "laufu". Vodeća u poretku slaloma i pobjednica čak četiri ovosezonska slaloma Austrijanka Marlies Schild nije završila drugu vožnju, a Amerikanka Lindsey Vonn je odustala u prvoj.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa Riech je povećala vodstvo na skoro 200 bodova ispred Vonn, dok se Finkinja probila na treće mjesto ispred Austrijanke Goergl. Maria Riesch sada vodi i u slalomu s 420, dok su na drugom mjestu Schild i Poutiainen s po 400 bodova.