,

Carlo Janka

,

Svjetski kup

Carlo Janka, koji je ove sezone pobijedio u veleslalomu za Svjetski kup u Val d'Isereu prije dva mjeseca, obranio je prvo mjesto nakon prve vožnje, te stigao do prvog naslova u karijeri s vremenom od 2:18.82 minuta.

Janki je ovo druga medalja na SP u Val d'Isereu, u spustu je osvojio broncu.

Drugo mjesto i srebrnu medalju je sa 71 stotinkom zaostatka osvojio Austrijanac Benjamin Raich, koji je bio drugi i nakon prve vožnje, dok je do bronce s devete pozicije u prvoj vožnji stigao Amerikanac Ted Ligety sa 99 stotinki slabijim vremenom od Švicarca.

Srebro Raicha prva je medalja za austrijsku mušku skijašku reprezentaciju u Val d'Isereu.

Od četiri hrvatska predstavnika drugu vožnju izborio je samo Natko Zrnčić-Dim, koji se sa 30. mjesta probio na 27. sa 5.92 sekundi iza Janke.

Tin Široki je sa 6.62 sekunde slabijim vremenom bio 38., Dalibor Šamšal je sa 6.94 sekundi zaostatka zauzeo 41. mjesto, dok je Danko Marinelli nakon drugog prolaznog vremena promašio vrata, te se morao vraćati na stazu, pa je ciljem prošao sa zaostatkom od 21.07 sekundi, te je zauzeo 54. poziciju.

REZULTATI:1. Carlo Janka (Švi) 2:18.82