« Skijanje
objavljeno prije 12 godina i 4 mjeseca
SOČI

Ivici dva boda u spustu, Feuz na samo -50 bodova

Ivica je napokon osvojio bodove u spustu, no zaostatak za Feuzom je opet bio ogroman, prevelik za kombinaciju

Ivica je stigao do tek dva boda
Ivica je stigao do tek dva boda (Arhiva)

Beat Feuz

Preko 2.5 sekunde zaostatka za pobjednikom Beatom Feuzom Kosteliću je donijelo tek dva boda u spustu u Sočiju, na olimpijskoj stazi u Krasnajoj Poljani. Drugo je mjesto pripalo Benjaminu Thomsenu, dok je treći bio Adrien Theux.

Konkurenti Feuzu u borbi za najboljeg spustaša su opet zakazali, Kroell osmi, a Cuche je tek dvanaesti, tek je Bode Miller 4. mjestom pokazao da ipak još ima vatre u njemu. Natko i Tin Široki bili su 42. i 46.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa Feuz je smanjio razliku i sada je tek 50 bodova iza Ivice koji ima 943 boda, a Hirscher je ostao na 825.

U nedjelju se vozi superkombinacija, zadnja ove sezone, u kojoj u ukupnom poretku Ivica ima 36 bodova više od Feuza, pa će ishod utrke odlučiti i kome će pripasti mali Kristalni globus. Ivica bi se pobjedom odvojio na malo veću razliku od Feuza, no kako brzih disciplina do kraja sezone ima najviše, borba će biti zanimljiva.

Vodeći skijaš u Svjetskom kupu Ivica Kostelić zauzeo je 29. mjesto u spustu na stazi u Krasnajoj Poljani, gdje će se za dvije godine održati natjecanja u alpskom skijanju na Zimskim olimpijskim igrama, te je osvojio dva boda u borbi za obranu velikog Kristalnog globusa kojega je osvojio lani. Za pobjednikom, Švicarcem Beatom Feuzom Koastelić je zaostao 2.67 sekundi.

Drugo mjesto u Krasnajoj Poljani zauzeo je Kanađanin Benjamin Thomsen sa 27 stotinki zaostatka za Feuzom, a treće Francuz Adrien Theaux sa 59 stotinki slabijim vremenom od Švicarca.

Preostala dva hrvatska predstavnika, Natko Zrnčić-Dim i Tin Široki nisu uspjeli osvojiti bodove. Zrnčić-Dim je zauzeo 42. mjeato sa 4.57 sekundi zaostatka, a Široki 46. mjesto sa 7.63 sekunde iza Feuza.

U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa Kostelić je vodeći sa 943 boda, dok je na drugo mjesto stigao Feuz sa 893, a treći Austrijanac Marcel Hirscher ima 825.

U nedjelju se u Krasnajoj Poljani vozi super-kombinacija.