objavljeno prije 12 godina i 10 mjeseci
EUROPA LIGA

Hajduk i Split izgubili od Engleza

San o nekoliko klubova u 4. pretkolima Europa lige i Lige prvaka rasplinuo se poput sapunice

rezultati 3. pretkola

Hajduku je Stoke pružio sve na dlanu, no za razliku od Dinama u srijedu, nisu bili spremni uzeti ponuđeno. Terenska inicijativa i pritisak, uz odličnu publiku, nisu impresionirali igrače Stokea koji su došli po prolaz i uzeli ga.

Jalovo kombiniranje uvijek je završavalo na šesnaestercu, a prilike za gol ne mogu se nabrojati niti na prste jedne ruke. Balakov je složio ofenzivnu momčad, prilično hrabro, no igrači nisu mogli ispuniti trenerove ideje. Da stvar bude gora, izgubili su ponovno 1:0 i to autogolom koji je Ljubo Miličević uspio postići stražnjicom!

Split je u Londonu pružio puno zreliju igru od slavnijih susjeda, no ispraćen je kući s dva gola u mreži, a moglo je sve biti potpuno drugačije da su pogodili barem neku od silnih prilika koje su stvorili. Ipak, crveni se nisu osramotili, igrali su al pari sa iskusnim Englezima i sad se mogu okrenuti domaćem prvenstvu u kojem nemaju još niti jednu pobjedu nakon dvije utakmice.

U ostalim utakmica 3. pretkola bilo je dosta hrvatskih nogometaša. Manuel Pamić odigrao je svih 90 minuta za prašku Spartu koja je u uzvratnoj utakmici 3. pretkola Europske lige kao gost svladala Sarajevo sa 2-0, te prošla u 4. pretkolo s ukupnih 7-0, dok je Andrej Kerić igrao za Spartu od 64. minute.

Dario Krešić branio je čitavu utakmicu za PAOK koji je na svom terenu svladao norvešku Valerengu sa 3-0 i prošao dalje s ukupnih 5-0.

Petar Slišković igrao je produžetke za Mainz protiv rumunjskog Gaz Metana, te je uspješno izveo 11-erac u raspucavanju s bijele točke, ali njegova momčad ipak je ispala iz daljnjeg natjecanja.

Kaja Rogulj igrao je od 82. minute za bečku Austriju u 3-2 domaćoj pobjedi protiv Olimpije iz Ljubljane zahvaljujući kojoj je njegova momčad prošla dalje s ukupnih 4-3.

Ivica Vrdoljak igrao je kao kapetan prvo poluvrijeme za Legiju iz Varšave koja je na svom terenu odigrala 0-0 s turskim Gaziantepsporom, te prošla dalje s ukupnih 1-0.

Kristijan Ipša proveo je na terenu svih 90 minuta za danski Midtjylland koji je kao gost izgubio od Vitorije iz Guimaraesa sa 1-2, te isao istim ukupnim rezultatom.

Stipe Matić odigrao je svih 90 minuta za švicarski Thun koji je protiv Palerma na svom terenu igrao 1-1 i prošao dalje zbog više golova postignutih u gostima jer je prva utakmica u Italiji završila rezultatom 2-2.

Dejan Školnik je za Nacional s Madeire odigrao čitavu utakmicu na gostovanju protiv švedskog Hackena na kojem je njegova momčad izgubila sa 1-2, ali je prošla dalje s ukupnih 4-2.

Josip Tadić je za Omoniju iz Nikozije odigrao čitavu utakmicu 0-1 porazu na gostovanju kod ADO-a iz Den Haaga, ali njegov je sastav prošao dalje ukupnim rezultatom 3-1.

REZULTATI UZVRATNIH UTAKMICA 3. PRETKOLA EUROPSKE LIGE (u zagradama su rezultati prvih utakmica; velikim slovima označeni su klubovi koji su se plasirali u 4. pretkolo):
Brondby (Dan) - RIED (Aut) 4-2 (0-2)
Mlada Boleslav (Češ) - AEK LARNACA (Cip) 2-2 (0-3)
Varaždin (Hrv) - DINAMO BUKUREŠT (Rum) 1-2 (2-2)
Aktobe (Kaz) - ALANIA (Rus) 1-1 (1-1) - 2-4 11-erci
Qarabag (Aze) - CLUB BRUGGE (Bel) 1-0 (1-4)
Elfsborg (Šve) - AALESUND (Nor) 1-1 (0-4)
Stromsgodset (Nor) - ATLETICO MADRID (Špa) 0-2 (1-2)
Sligo Rovers (Irs) - VORSKLA (Ukr) 0-2 (0-0)