objavljeno prije 15 godina
NAPETO DO KRAJA

Cibona osvojila naslov prvaka Hrvatske

Cibona je u četvrtoj utakmici finala doigravanja prvenstva Hrvatske u gostima porazila Zadar sa 69-71 i s tri pobjede osvojila naslov prvaka.

Fotografija vijesti (Jure Mišković, CROPIX)

Cibona

,

KK Zadar

,

prvenstvo hrvatske

Susret je odlično počeo za domaćine koji su vrlo dobro pogađali trice, te poluvrijeme završili s 14 poena prednosti pred gostima. Cibona je u drugom dijelu ipak pojačala ritam i do kraja treće četvrtine zaostatak smanjila na četiri poena, a uskoro i prvi puta došla u vodstvo.

Do pred kraj susreta igralo se na međusobno hvatanje koševa, a 1 minutu i 50 sekundi prije kraj trica je Cibonu dovela u vodstvo. Samo minutu kasnije domaćini su, također tricom, izjednačili rezultat, no Cibona je ponovno došla u vodstvo dvama slobodnim bacanjima.

Domaćini su i to uspjeli dostići, no taman kada se činilo kako će veliko finale biti odlučeno produžecima zadarska obrana nije uspjela zaustaviti kontranapad u kojem je Nikša Prkačin bio uspješan i odveo Cibonu do 15. naslova prvaka Hrvatske.