« Kultura
objavljeno prije 15 godina
DOBAR POKLON

Britanski tajkun milijune donirao muzeju

Britanski muzej dobio je od velikodušnog lorda Sainsburyja 25 milijuna funti na poklon

British Museum
British Museum (Wikipedia)
Više o

sainsbury

,

donacija

,

tajkuni

,

British Museum

Bivši predsjednik uprave lanca supermarketa Sainsbury darovao je Britanskom muzeju (British Museum) 25 milijuna funti, objavljeno je u nedjelju.

Dar lorda Sainsburyja iskoristit će se, između ostalog, za nadogradnju zgrade muzeja u Londonu i očuvanje brojnih jedinstvenih izložaka. Glasnogovornica muzeja nazvala je donaciju "iznimno velikodušnim poklonom".

Lord Sainsbury je konzervativac i član Doma lordova, gornjeg doma britanskog parlamenta, i pripadnik obitelji koja je utemeljila istoimeni lanac supermarketa.

Vjeruje se da je to najizdašnija donacija od kada je Sir Paul Getty 1985. darovao 50 milijuna funti Nacionalnoj galeriji i 40 milijuna funti Britanskom filmskom institutu.(hina/metro-portal)

12.09.2010. 16:32:00
Novi komentar
nužno
nužno