objavljeno prije 12 godina i 6 mjeseci
EL CLASICO

Barcelona ponovno pokazala Realu tko je gazda

Unatoč ranom vodstvu, Benzema je zabio već u 22 sekundi, Real Madrid nije uspio na domaćem terenu svladati Barcelonu već su otišli kući s tri gola u mreži

El Clasico

U jednom od najvećih nogometnih derbija na svijetu Barcelona je na Santiago Bernabeu pobijedila Real Madrid 3:1 i preuzela vrh ljestvice. Oba kluba sada imaju po 37 bodova, no Barca ima bolju razliku pogodaka. Real može utješiti činjenica što ima utakmicu manje, javlja Hina.

Real je sjajno otvorio utakmicu i poveo je golom Karima Benzemae već u 22. sekundi nakon velike pogreške Victora Valdésa. Bio je to najbrži gol u povijesti 'el clasica'. Barca je izjednačila u 30. minuti golom Alexisa Sancheza, a potom u drugom dijelu utakmice potpuno okrenula rezultat. Drugi gol Katalonci su zabili u 53. minuti kada je Xavijev udarac Marcelo skrenuo u svoju mrežu, a potom je Cesc Fábregas u 65. minuti i treći put svladao Ikera Casillasa.

Bio je to 247. ogled Reala i Barce, te 103. pobjeda Barce, dok je Real ostao na 90 trijumfa. Zanimljivo, u zadnjih 12 'el clasica' Real je slavio samo jednom.

REZULTATI:

Real Madrid - Barcelona 1:3 (Benzema 1 / Sánchez 30, Marcelo 53-autogol, Fabregas 65)

Real Betis - Valencia 2:1 (Ruben Castro 90+1,90+4 / Dorado 66-autogol)

Levante - Sevilla 1:0 (Nano 57)