Švicarska se od Eura oprostila pobjedom nad B momčadi Portugala

,

Švicarska-Portugal

,

Hakan Yakin

Švicarci su se od Europskog prvenstva oprostili pobjedom. U nevažnoj utakmici domaćini prvenstva pobijedili su Portugal sa 2-0, a oba gola u završnici je zabio Hakan Yakin.

Portugalski izbornik Luiz Felipe Scolari počeo je utakmicu sa samo trojicom prvotimaca: golmanom Ricardom, stoperom Pepeom i lijevim bekom Ferrerirom.

Od početka su Švicarci izgledali bolje i konkretnije, premda su i Portugalci imali svoje prilike. Helderu Postigi u 36. je minuti austrijski sudac Konrad Plautz poništio gol postignut iz zaleđa, a Nani je u 53. minuti, kod rezultata 0-0 pogodio vratnicu. Sjajan je udarac s više od dvadeset metara u 65. minuti uputio veznjak domaćih Inler, ali je lopta prohujala malo pored desne vratnice.

Konačno, u 71. je minuti, nakon lijepe asistencije Derdiyoka, vodeći gol zabio Yakin poslavši snažnim udarcem punom nogom loptu kroz noge vratara. U 83. je minuti veteran u domaćim redovima potvrdio pobjedu zabivši iz nepostojećeg 11-erca, kojega je Tranquillo odglumio u duelu s Meirom. (TS)