objavljeno prije 13 godina
UVJERLJIV PORAZ

Wimbledon: Dodig se oprostio u 1. kolu

Dodig dobru formu iz Nizozemske gdje je igrao u finalu ATP turnira nije uspio prenijeti i u Wimbledon

Dodig
Dodig (Getty Images)

Wimbledon

,

Ivan Dodig

Ivan Dodig nije se uspio plasirati u 2. kolo Wimbledona, prenosi Hina. U susretu 1. kola svladao ga je Amerikanac Ryan Harrison sa 7-6 (5), 6-0, 7-5 nakon dva sata i 13 minuta igre.

Dodig je u Wimbledon stigao nakon što je prošloga tjedna stigao do finala turnira u Rosmalenu, ali dobru formu iz Nizozemske nije uspio prenijeti i u All England Club.

Naš je tenisač imao nekoliko prilika riješiti prvi set u svoju korist, ali kod rezultata 5-5 nije uspio oduzeti servis Harrisonu iako je imao 15-40, da bi u "tie-breaku" poveo sa 5-2 samo da bi potom izgubio pet poena zaredom, a time i set.

Loš završetak prvog seta odrazio se na igru u drugom kojega je Dodig izgubio sa 0-6 nakon samo 21 minute igre.

U trećem setu Dodig je prvi stigao do "breaka", poveo je sa 2-0, ali Harrison je odmah uzvratio "re-breakom", da bi kod rezultata 5-5 još jednom oduzeo servis Dodigu, a zatim mirno priveo susret kraju.