« Nogomet SP 2010.
objavljeno prije 14 godina

Villa zabio dva komada Hondurasu, Španjolska se diže iz pepela

Nakon neočekivanog debakla protiv Švicarske, "furija" je napokon pokazala pravo lice i svladala Honduras s 2:0

španjolska sp 2010. nogomet
španjolska sp 2010. nogomet (Getty Images)

Španjolska

,

SP 2010.

,

Honduras

U susretu 2. kola skupine H svjetskog nogometnog prvenstva Španjolska je u Johannesburgu na stadionu Ellis Park pobijedila Honduras 2:0 (1:0). Oba gola za "furiju" zabio je David Villa (17, 51).

U prvom susretu iz ove skupine Čile je svladao Švicarsku 1:0, a pogodak odluke postigao je Mark Gonzalez u 75. minuti. Švicarska je od 31. minute igrala bez isključenog Valona Behramija. Na ljestvici vodi Čile sa šest bodova, Švicarska i Španjolska imaju po tri boda, a na začelju je Honduras bez bodova. U posljednjem kolu sastaju se Španjolska - Čile i Švicarska - Honduras

Nakon što je u dvoboju prvog kola doživjeli neočekivani poraz od Švicarske, reprezentacija Španjolske je u dvoboju protiv Hondurasa pokazala svoje pravo lice. Bila je razigrana, rastrčana i vrlo opasna. Da su španjolski igrači bili malo smireniji u završnici, Honduras je mogao doživjeti i jedan od najtežih poraza u svojoj povijesti. Na koncu primio je 'samo' dva gola. Oba je zabio novi član Barcelone David Villa. Prvog u 17. minuti, a drugog u 51. minuti. Villa je mogao upisati i 'hat-trick', no u 62. minuti nije realizirao jedanaesterac, točnije promašio je cijela vrata, a 'zicer' je zapucao i u završnici utakmice. Večeras se ipsromašivao i Fernando Torres koji je samo u prvom poluvremenu imao tri sjajne prilike. (hina/metro-portal)

ŠPANJOLSKA - HONDURAS 2:0

JOHANNESBURG. Stadion Ellis Park - 54.000 gledatelja; Sudac: Yuichi Nishimura (Japan);

Strijelac: 1:0 Villa (17), 2:0 Villa (51)