objavljeno prije 14 godina i 9 mjeseci
derbi kola

Varteks skoro uzeo bodove na Maksimiru

POGLEDAJTE VIDEO - U izjednačenoj utakmici Dinamo je pred 3.000 gledatelja pobijedio Varteks 2:1

Fotografija vijesti (Ronald Goršić/CROPIX)

prva HNL

,

Dinamo - Varteks

Posljednji susret 10. kola Prve HNL ponudio je neočekivano izjednačen dvoboj Dinama i Varteksa.

Plavi su zaigrali s petoricom novih igrača u odnosu na Temišvar i u prvih 45. minuta nisu stvarali puno prilika ali su u 33. bljeskom kapetana Mandžukića došli do željenog vodstva.

Varteks se odlično držao na terenu, uspijevao je zaustaviti Dinamove razigravače na sredini i dobro namučiti Etta i Tomečaka na bokovima.

Nakon što je Badelj, glavom, na dodavanje Mandžukića u 62. minuti, povisio na 2-0, izgledalo je da je utakmica riješena i da su Modri došli do sigurne devete pobjede u prvenstvu.

Međutim, samo četiri minute kasnije Matija Smrekar opalio je neobranjivo po golu, pogodivši daljnji kut Lončarića, kojem je to bio prvi primljeni ovosezonski pogodak otkako je stao na vrata Dinama.

Krojači su krenuli na sve ili ništa, zaprijetili dva puta opasno po gol suparnika, remi je visio u zraku, ali je Lončarić uspio sve obraniti i slično kao i s Lokomotivom dati svoj obol očuvanju minimalne pobjede.

"Čvrsta, neugodna utakmica, protiv neugodnog Varteksa, koji je očekivano igrao svoju igru na polukontre. Mi nismo imali nešto posebno raspoloženih igrača, ovi koji nisu dugo igrali nisu u formi, od njih sam samo tražio da daju maksimum, a ne da stvaraju čuda", rekao je Kruno Jurčić nakon susreta.

Dinamo uvjerljivo vodi na ljestvici sa 28 bodova, osam više od Cibalije na drugom mjestu, dok je Karlovac treći sa 19 bodova. Na samom začelju nalazi se Zagreb s jednim bodom.