objavljeno prije 12 godina i 2 mjeseca
SVJETSKO PRVENSTVO

Španjolci iznenadili hrvatske hokejaše

Španjolska reprezentacija ostvarila je neočelkivanu pobjedu nad hrvatskim hokejašima, rezultatom 3-2, u susretu 1. kola Svjetskog prvenstva divizije II. skupine A

svjetsko prvenstvo

Hrvatska hokejaška reprezentacija iznenađujuće je poražena od Španjolske sa 2-3 (0-0, 1-1, 1-2) u današnjem susretu 1. kola Svjetskog prvenstva divizije II. skupine A, koje se održava na Islandu. Time su si naši hokejaši znatno otežali put do cilja, odnosno osvajanja prvog mjesta i ulaska u viši rang natjecanja, javlja Hina.

Nakon što je prva trećina završila bez golova, Hrvatska je povela pogotkom MaCaulaya (27:02), a do kraja druge trećine poravanao je Gonzalez (37:24). Hrvatska je ponovno povela kada je u 54. minuti zabio Sertich. No, onda nas je "pokopao" Munoz, prvo je zabio za 2-2 u 56. minuti, a samo tri sekunde prije kraja susreta Munoz je pogodio za pobjedu Španjolske.

Danas još igraju Estonija - Srbija, te Island - Novi Zeland. U petak u 15.00 sati hokejaši Hrvatske igrat će protiv Estonije.

Hrvatska - Španjolska 2-3 (0-0 , 1-1 , 1-2)

STRIJELCI: 1-0 MaCaulay (27:02), 1-1 Gonzalez (37:24), 2-1 Sertich (54:04), 2-2 Munoz (56:09), 2-3 Munoz (59:57).