,

Hrvatska - Bjelorusija

,

rukometašice

Hrvatske rukometašice u dvoboju su 1. kola skupine II drugog kruga Europskog prvenstva u Makedoniji svladale Bjelorusiju sa 43-35 (21-18). Pred 1.000 gledatelja u dvorani "Boris Trajkovski" u Skopju sudile su Rakitina i Tkačuk iz Ukrajine.

Hrvatske rukometašice zadržale su teoretske izglede za plasman u polufinale Europskog prvenstva svladavši u dvoboju 1. kola drugog kruga Bjelorusiju sa 43-35 (21-18) pomaknuvši se tako s posljednjeg, šestog mjesta koje su zauzimale nakon spajanja sastava iz skupina C i D iz prvog kruga. No, za eventualni ulazak u borbu za medalje, u koje vode samo prva dva mjesta uskupini, morat će još svladati i Rusiju u srijedu, te Švedsku u četvrtak.

Početak nije ukazivao na relativno laganu i uvjerljivu pobjedu protiv Bjeloruskinja. Već tradicionalno dekoncentriranim ulaskom u utakmicu naše igračice su protivnicama dozvolile da povedu, u sedmoj minuti bilo je 6-2 za Bjelorusiju, a u 13. i pet razlike (11-6). U tom razdoblju naša prva vratarka Sanela Knezović nije uspijevala zaustaviti gotovo niti jedan udarac suparnica, dok je bjeloruska vratarka Abramovič uspjela obraniti i udarac sa sedam metara Andreji Penezić, dok je neuspješna sa sedam metara bila i Kristina Franić.

U 15. minuti još je bilo pet razlike za Bjelorusiju (13-8), da bi u sljedećih 11 minuta naše igračice napravile sjajnu seriju 12-2 i one stigle do pet pogodaka prednosti - 20-15. Na vrata je stala Jelena Grubišić koja je zaredala s uspješnim obranama nakon kojih su slijedili protunapadi preko brzih Golubić i Pavić, te se situacija na terenu u potpunosti preokrenula.

Drugo poluvrijeme započelo je u sličnom ritmu, pa je u 41. minuti bilo i najvećih 10 razilke za Hrvatsku (31-21), te je utakmica bila riješena. Do kraja susreta naše su igračice postigle čak 43 pogotka što je uvjerljivo najveći broj pogodaka neke reprezentacije na ovom EP-u.

U sljedećem kolu Hrvatska će igrati u srijedu u 16.15 sati protiv Rusije. (hina/metro-portal)

HRVATSKA: Knezović, Grubišić; Tatari, Jukopila, Golubić 12, Ambroš 1, Gaće, Arslanagić 6 (2), Pušić 6, Pavić 3, Horvat 2, Penezić 6 (1), Franić 5 (3), Lovrić 2

BJELORUSIJA: Jevdokimovič, Abramovič; Kamenščikava 4, Mahilina 3 (1), Ir. Haizhutsitse, Bobrik 1, Platanovič 9, Bulava 1, Arcjukovič 6, In. Haizhutsitse 1, Kurčankova 3, Dronava 1, Milaja 2, Hrihorjeva 4

SEDMERCI: Hrvatska 11 (6), Bjelorusija 1 (1)

ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta , Bjelorusija 12 minuta