« Rukomet
objavljeno prije 13 godina i 6 mjeseci
BLAMAŽA NA EP-U

Rukometašice Danske održale lekciju Hrvatskoj

Hrvatska rukometna reprezentacija se nakon teškog poraza od Danske na EP-u nalazi na zadnjem mjestu u skupini

Rukometašice
Rukometašice (CROPIX)

hrvatska ženska rukometna reprezentacija

,

rukomet

Hrvatske rukometašice poražene su u dvoboju 2. kola I skupine Europskoga prvenstva rukometašica u Herningu od domaćina Danske s 31:19 (16:10). S ovim porazom Hrvatska je izgubila sve šanse da se uključi u borbu za medalje, a Danska je osigurala polufinale, kao i Rumunjska. Hrvatice za dva dana zadnju utakmicu u skupini igraju sa Španjolkama.

Hrvatice su protiv velikog favorita odigrale dobro samo prvih dvadeset minuta, a potom je ponestalo koncentracije, dok su se Dankinje, uz veliku pomoć mađarskih sudaca, brzo odvojile i prvo poluvrijeme dobile s 16:10. U drugom dijelu nije bilo previše napretka u igri izabranica Vladimira Canjuge, teško se dolazilo do pogodaka, ali je poraz mogao biti nakraju puno blaži od konačnih 31:19. naime, u zadnjih 14. minuta utakmice Hrvatska je zabila samo jedan jedini pogodak.

Kod naših su najviše pogodaka zabile Lidija Horvat (4), Anita Gaće (3) i Andreja Penezić (3), dok je Kristina Franić ostala bez postignuta zgoditka. Dankinej su predvodile Kvisgaard (7) i Augustesen (6).

HRVATSKA: Grubišić, Jelčić, Pušić 3, Milanović-Litre 2, Golubić, Penezić 3, Tatari 2, Horvat 4, Zebić , Gaće 3, Pavić, Šerić 1, Franić, Havić 1, Čović.

DANSKA: Mortensen, Pedersen, Melgaard 1, Kvisgaard 7, Thorgsgaard 3, Augustessen 6, Dalby 5, Krogsheede, Moller 1, Larsen, K.Kristensen, Jorgensen 2, Troelsen 2, Norrgard 2, B. Kristensen 1, Skov 1.(hina/metro-portal)