objavljeno prije 14 godina i 11 mjeseci
league of champions

Rezultati Lige prvaka

Nogometaši Lyona, Atletico Madrida, Debrecena, Zuricha i Maccabi Haife načinili su veliki korak prema plasmanu u skupine Lige prvaka.

Liga prvaka

,

liga prvaka rezultati

Lyon je na svom Gerlandu deklasirao Anderlecht 5:1, Atletico je u Ateni slavio protiv Panathinaikosa 3:2, Maccabi Haifa je u Salzburgu pobijedio Red Bull 2:1, Debrecen je u Sofiji bio bolji od Levskog 2:1, dok je Zurich kao gost pobijedio Ventspils 3:0.

Lyon je sav posao protiv belgijske momčadi obavio u prvom poluvremenu postigavši četiri pogotka. Strijelci su bili Pjanić (10), Lisandro (15-11m), Bastos (39) i Gomis (42). U nastavku utakmice svaka je momčad postigla još jedan pogodak, za konačnih 5:1. Za Lyon je svoj drugi gol zabio Gomis u 64. minuti, dok je strijelac za goste bio Suarez u 58. minuti.

U najatraktivnijem susretu večeri Atletico je u Ateni pobijedio Panathinaikos 3:2. Strijelci za španjolski sastav bili su Maxi Rodriguez (36), Forlan (64) i Aguero (70), a za Pao Salpingidis (47) i Leto (75). Na domaćim vratima branio je naš Mario Galinović, dok Ante Rukavina nije ulazio u igru.

Salzburg, koji je izbacio hrvatskog prvaka Dinamo, je na svom travnjaku posrnuo protiv izraelskog Maccabi Haife. Goasti su slavili 2:1, no njihova pobjeda je mogla biti daleko uvjerljivija. Strijelci su bili Ghadir (22) i Arbeitman (84), a pogodak za Austrijance postigao je Zickler u 57. minuti

Zurich se prošetao protiv Ventspilsa i golovima Vonlanthena (12), Aegertera (55) i Đurića (75) je pobijedio 3:0, dok je Debrecen u Sofiji slavio protiv Levskog 2:1. Pogotke za mađarski sastav postigli su Bodnar (12) i Czvitkovicz (76), a za Levski Bardon (51).

Rezultati:

Levski Sofija - Debrecen 1:2 (Bardon 51 / Bodnar 12, Czvitkovicz 76)

Panathinaikos - Atletico Madrid 2:3 (Salpingidis 47, Leto 75 / Maxi Rodriguez 36, Forlan 64, Aguero 70)

Olympique Lyon - Anderlecht 5:1 (Pjanić 10, Lisandro 15-11m, Bastos 39, Gomis 42, 64 / Suarez 58)

Ventspils - Zürich 0:3 (Vonlanthen 12, Aegerter 55, Đurić 75)

Salzburg - Maccabi Haifa 1:2 (Zickler 57 / Ghadir 22, Arbeitman 84)

Igrano u utorak:

Timisoara - Stuttgart 0:2 (Gebhart 28-11m, Hleb 30)

Celtic Glasgow - Arsenal 0:2 (Gallas 43, Caldwell 71-autogol)

FC Kopenhagen - APOEL Nikozija 1:0 (Pospech 53)

Šerif Tiraspol - Olympiakos 0:2 (Dudu 46, Mitroglou 81)

Sporting Lisabon - Fiorentina 2:2 (Vukčević 58, Veloso 66 / Vargas 6, Gilardino 79)