Glavno obilježje trećeg kola definitivno su autogolovi koji su padali poput kiše

,

CSKA Manchester United

,

Real Milan

Nakon što su u utorak postignuta četiri autogola, drugi dan trećeg kola donio je još tri komada, uz dva obranjena jedanaesterca Bayernovog vratara. Ipak, Bayern je izgubio jer je veći dio utakmice igrao s igračem manje zbog dva žuta kartona Mulleru zbog nesmotrenih startova.

Prava drama u Madridu završila je pobjedom gostujućeg Milana. Nakon vodstva Reala u ranoj fazi utakmice činilo se da je sve gotovo, no iskusni su Talijani našli dovoljno motiva i zabili gol više, šokiravši puni Santiago Bernabeu.

Skupina A

U obje utakmice 3. kola skupine A nogometne Lige prvaka domaće momčadi su ostvarile pobjede. Bordeaux je na svom stadionu Chaban-Delmas svladao Bayern iz Muenchena sa 2-1 (2-1), dok je Juventus na Olimpijskom stadionu u Torinu svladao Maccabi iz Haife sa 1-0 (0-0).

U Bordeauxu je poveo Bayern autogolom Michaela Cianija u 6. minuti, ali isti taj igrač je u 29. izjednačio na 1-1, da bi tri boda domaćima donio Marc Planus golom u 40. minuti.

Bordeaux je u drugom poluvremenu imao priliku ostvariti uvjerljiviju pobjedu, ali vratar Bayerna Hans-Joerg Butt je obranio dva kaznena udarca, Yoannu Gourcuffu u 66. i Jussieu u 88. minuti. Usto, Bayern je utakmicu završio i s dva igrača manje jer su isključeni Thomas Mueller u 30. i Daniel Van Buyten u 87. minuti.

Hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić igrao je za Bayern od 74. minute, dok Ivica Olić nije kandidirao za nastup zbog ozljede.

Juventus je pogotkom Giorgija Chiellinija iz 47. minute s minimalnih 1-0 svladao Maccabi.

1. Bordeaux       3  2  1  0  4  2  2  7
2. Juventus 3 1 2 0 2 1 1 5
3. Bayern 3 1 1 1 4 2 2 4
4. Maccabi Haifa 3 0 0 3 0 5 -5 0

Skupina B

Nogometaši Manchester Uniteda kao gosti su u Moskvi na stadionu Lužniki svladali CSKA sa 1-0 (0-0), dok su u drugoj utakmici ove skupine Wolfsburg i Besiktas odigrali 0-0.

Pogodak vrijedan tri boda za "crvene vragove" postigao je Antonio Valencia u 86. minuti na dodavanje Berbatova. Unatoč izostanku Rooneya, Evre, Fletchera, Parka i Giggsa ManU je uspješno prošao teško gostovanje.

Wolfsburg je dominirao veći dio utakmice protiv Besiktasa, no nesmotreno i bezobrazno udaranje protivničkog igrača koštalo je njihovog najboljeg strijelca Grafitea izravnog crvenog kartona, što je odredilo tijek utakmice.

1. Manchester United  3  3  0  0  4  1  3  9
2. Wolfsburg 3 1 1 1 4 3 1 4
3. CSKA Moskva 3 1 0 2 3 5 -2 3
4. Bešiktaš 3 0 1 2 1 3 -2 1

Skupina C

Nogometaši Milana svladali su u susretu 3. kola skupine C u Madridu Real s 3:2, dok je Marseille slavio s 1:0 u gostima kod Zuericha.

U derbiju najuspješnijih klubova u povijesti Lige prvaka Milan je naporavio veliko iznenađenje svladavši Reala, kod kojeg se preveliki hendikep pokazalo neigranje Cristiana Ronalda.

Real je poveo u 19. minuti pogotkom Raula nakon katastrofalne pogreške vratara Milana Dide. Raulu je to 66. pogodak u svim europskim natjecanjima čime je izjednačio dosadašnji rekord Nijemca Gerda Muellera, a zanimljivo je da je Španjolac sve svoje europske pogotke postigao u Ligi prvaka.

Milan je igrao vrlo slabo sve do 62. minute, kada je Andrea Pirlo fantastatičnim udarcem poravnao, a samo četiri minute kasnije iz jednog protunapada Pato je donio Milanu vodstvo 2:1. Nizozemac Royston Drenthe je izjednačio u 76., da bi Alexandre Pato zaslužio epitet igrača utakmice svojim drugim pogotkom u 88. minuti.

Marseille je slavio u gostima u Zuerichu pogotkom Gabriela Heinzea u 69. minuti, a Francuzi su utakmicu završili s deset igrača jer je u sudačkoj nadoknadi isključen Bonnart.

1. Real Madrid    3  2  0  1 10  5  5  6
2. AC Milan 3 2 0 1 5 4 1 6
3. Zürich 3 1 0 2 3 6 -3 3
4. Marseille 3 1 0 2 2 5 -3 3

Skupina D

Nogometaši Chelsea svladali su pred domaćom publikom Atletico Madrid s 4:0, dok je u istoj skupini Porto slavio kod kuće protiv APOELA s 2:1.

Chelsea je protiv vrlo lošeg Atletica slavio na Stamford Bridgeu pogocima Salomona Kaloua (41, 52), Franka Lamparda (69) i autogolom Luisa Peree (90+1).

Porto je puno teže došao do pobjede na svom Dragau jer su Ciprani poveli autogolom Alvara Pereire u 22. minuti. Portugalce je spasio Brazilac Hulk s dva pogotka u 33. i 48. minuti iz kaznenog udarca.