objavljeno prije 14 godina i 9 mjeseci
EP u poljskoj

Odbojkašice poražene od Nizozemske

U prvom nastupu na EP nizozemske odbojkašice s 3:0 u setovima svladale su izabranice Miroslava Aksentijevića

(Drago Sopta/CROPIX)

hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija

,

Miroslav Aksentijević

,

EP odbojka

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija otvorila je nastup na Europskom prvenstvu u Poljskoj porazom od Nizozemske 0:3 (11:25, 18:25, 12:25).

Hrvatske odbojkašice, koje predvodi izbornik Miroslav Aksentijević tek su u drugom setu pružile ravnopravnu igru Nizozemskoj. Držale su se do rezultata 15:16, kada su suparnice načinile seriju 7:0 i prelomile set. U prvom i trećem setu Nizozemke su rutinski odradile posao.

Drugu utakmicu A skupine odigrat će od 20 sati domaćin Poljska i Španjolska. Prve tri reprezentacije iz svake od četiri skupine izborit će plasman u drugi krug, u kojem će se formirati dvije nove skupine sa po šest selekcija, a četiri najbolje iz svake plasirat će se u četvrfinale.

Hrvatska će drugu utakmicu na prvenstvu odigrati u subotu u 17.30 sati protiv Poljske, a u nedjelju u 20 sati na redu je dvoboj sa Španjolskom. (hina/metro-portal)