Billups odveo Nuggetse do konferencijskog finala

,

Chauncey Billups

,

Zapadna konferencija

Chauncey Billups odveo je u srijedu Denver Nuggetse do prvog finala Zapadne konferencije od 1985. nakon što su svladali Dallas Maverickse 124:110.

Billups je ubacio 28 koševa uz 12 asistencija te je uz Carmela Anthonyja i njegovih 30 pogodaka potvrdio pobjedu Nuggetsa od 4-1 u polufinalu doigravanja.

Denver će igrati u finalu protiv boljeg iz sraza Los Angeles Lakers-Houston Rockets. Lakersi za sada vode po broju pobjeda 3-2.

Dirk Nowitzki je zabio 32 pogotka uz deset skokova za Maverickse, koji su gubili gotovo cijelu utakmicu ali su u zadnjoj četvrtini stigli do samo šest koševa razlike.

Dallas je "dobio" 19 koševa i devet asistencija od Jasona Kidda i ubilježio 12 trica ali ni to mu nije pomoglo da uspori Nuggetse pred domaćom publikom.

Anthony je zabio tricu 6,35 minute do kraja za vodstvo od 106:97, a Nuggetsi su imali 58 posto šuta iz igre te je cijela ekipa imala ukupno 31 aisstenciju. (hina/metro-portal)