« Ostali sportovi
objavljeno prije 14 godina i 1 mjesec
26.7. - 1.8.

Mario Ančić po prvi put na ATP turniru u Umagu

Nastup na 21. izdanju Studena Croatia Opena već su potvrdili Ivan Ljubičić i prošlogodišnji pobjednik Nikolaj Davidenko

(Getty Images)

Mario Ančić

,

ATP Umag

Hrvatski Davis Cup reprezentativac Mario Ančić potvrdio je nastup na ovogodišnjem 21. izdanju ATP Studena Croatia Open turnira u Umagu, priopćili su organizatori.

Ančić će tako po prvi put nastupiti u Umagu, jedinom hrvatskom zemljanom ATP turniru, koji će se ove godine održati od 26. srpnja do 1. kolovoza.

Ančić je u svojoj karijeri osvojio Davis Cup 2005. godine, kada je u finalnom susretu protiv Slovačke donio Hrvatskoj pobjedonosni bod. Splićanin je osvojio tri ATP turnira, osam puta igrao u finalima, dok je u paru s Ivanom Ljubičićem osvojio brončanu medalju na Olimpijskim igrama u Ateni 2004. godine. Njegov najbolji ranking u karijeri bilo je 7. mjesto na ATP ljestvici, a ove sezone je zbog bolesti pao u renkingu i pokušava se vratiti u svjetski vrh.

Osim Ančića, nastup na 21. izdanju ATP turnira u Umagu ranije su potvrdili prošlogodišnji pobjednik Rus Nikolaj Davidenko i Ivan Ljubičić. (hina/metro-portal)