Mandžukić i Robben donijeli Ligu prvaka Bayernu

Mario Mandžukić postao je prvi Hrvat koji je zabio gol u finalu Lige prvaka

Mandžukić zabija prvi gol za Bayern (Screenshot YouTube)

,

Mario Mandžukić

,

finale

Mario Mandžukić zabio je prvi, a Arjen Robben drugi gol u 89. minuti i Bayern je nakon prošlogodišnjeg poraza u finalu ove godine napokon osvojio Ligu prvaka.

Borussia ima za čime žaliti, jer je u prvom poluvremenu na terenu bila samo jedna momčad, a to su bili crno-žuti s Westfallena, no na golu Bayerna stajao je Neuer koji je radio prava čuda.

S druge strane je jednako sjajno branio golman Borussije, tako da je paljba po golovima bila neuspješna sve do 60. minute kad je ubačaj Robbena Mandžukić rutinski realizirao za 1:0.

No, Borrusia se vratila za sedam minuta kad je Gundogan realizirao jedanaesterac za izjednačenje. Utakmica je nastavljena u izuzetno visokom ritmu, s prilikama s obje strane i fantastičnim obranama oba golmana, sve do 89. minute kad je Ribery petom našao Robbena koji je nakon slaloma kroz četvoricu igrača pogodio za pobjedu.