objavljeno prije 14 godina
PORAZ CELTICSA

Lakersi vode 2:1 u doigravanju NBA lige

Lakersi su vodili cijelu utakmicu, Kobe Bryant bio je najefikasniji na terenu s 29 poena

NBA doigravanje

Los Angeles Lakersi u utorak su u trećoj utakmici finala doigravanja NBA lige u Bostonu svladali domaće Celticse s rezultatom 91-84, čime su poveli s 2:1 u nadmetanju koje osvaja bolji u sedam utakmica.

Kobe Bryant bio je najefikasniji na terenu s 29 poena i sedam skokova, no završnicu je sjajnom igrom obilježio njegov suigrač Derek Fisher sa 16 koševa, od čega 11 u četvrtoj četvrtini. Pau Gasol dodao je 13 koševa i 10 skokova, a Lamar Odom 12 koševa i pet skokova.

Lakersi su vodili cijelu utakmicu, u prvom dijelu i sa 17 razlike, a poluvrijeme su završili s 52-40, po četvrtinama (26-17, 26-23). U drugom poluvremenu Celticsi su popravili šut, ali nedovoljno za preokret.

Kod Bostona je najbolji bio Kevin Garnett sa 25 koševa, šest skokova i tri asistencije.

Paul Pierce je dodao 15 poena, dok je Ray Allen, junak druge utakmice sa 32 koša, postigao samo dva poena sa katastrofalnim šutom iz igre od 0-13. Rajon Rondo postigao je 11 koševa, a Glen Davis 12.

Četvrtak utakmica igra se u Bostonu u četvrtak.(hina/metro-portal)