Kranjčar ubacio za pobjedu, Ukrajina pomela Andoru 6:0

Hrvatska s 20 bodova završava na 3. mjestu skupine

,

Kazahstan - Hrvatska

,

Andora - Ukrajina

Utakmica između Kazahstana i Hrvatske započela je u 17:30 sati u Astani. Bilićevi momci i brojni hrvatski navijači uz velike nade očekuju čudo u Andori no ono je, kao i izgledi za odlazak Vatrenih na SP, gotovo nemoguća stvar. Pobjeda protiv Kazahstana tako postaje stvar prestiža i spašavanja obraza.

Prvo poluvrijeme

Astana

Sastavi:

Kazahstan: Mokin – Kirov, Abdulin, Logvinenko, Karpovič – Averčenko, Skorih, Hižničenko, Baltijev, Kukejev, Nuserbajev; izbornik: Bernd Storck

Hrvatska: Runje – Ćorluka, Lovren, Kovač, Pranjić – Srna, Vukojević, Kranjčar, Rakitić – Klasnić, Mandžukić; na kormilu Slaven Bilić

Sudac: Claudio Circhetta

Prvih deset minuta igrači obje momčadi odmjeravaju snage, no u 10. minuti Ognjen Vukojević iskorištava Srnin korner i Hrvatsku dovodi u vodstvo. 1:0

U narednih 10. minuta sjevnule su dvije prilike Klasnića no lopta je prvi put završila odbijena od strane kazahstanskog golmana, a drugi iznad grede.

Kazahstan izjednačava u 22. minuti pogotkom Hižničenka.

Do kraja prvog poluvremena Vatreni su složili pet prilika, a u jednoj je Mandžukić srušen na bijeloj točci, no sudac nije prekinuo utakmicu.

Pred sam kraj poluvremena Kranjčar je u sumnjivoj situaciji zaradio žuti karton.

Andora

Utakmica između Andore i Ukrajine igra se pred nešto više od 500 gledatelja i od početka teče lagano.

Ukrajina igra u sastavu prilično drugačijem od onoga protiv Engleske i ne žuri im se do gola.

Do 22. minute sve je bilo mirno no tada Ševčenko dovodi Ukrajinu u vodstvo.

Promjene do kraja poluvremena u Andori nije bilo, rezultat ostaje 1:0 za goste.

Drugo poluvrijeme

Astana

Čeka se početak drugog dijela, a uz vidan pad razine igre hrvatske repke prema kraju prvog poluvremena jasno je da će morati pokazati puno više ako žele pobjedu.

Promjena u sastavima nema.

Odmah u 46. minuti prilika - Pranjić nabacio, Mandžukić iz blizine udara glavom, no kazahstanski vratar je na mjestu.

Vukojević u 50. minuti pokušava udarcem s oko 20 metara no bez uspjeha.

U 54. minuti Kazahstan koristi prvu zamjenu - ulazi Kuknjev, izlazi Nurgalijev.

Kombinacija Srna-Mandžukić opet je aktualna u 56. minuti nakon slobodnog udarca, ali Mandžukić glavom prebacuje gol.

Prva zamjena kod Vatrenih nastupa u 63. minuti, ulazi Bilić, izlazi Mandžukić.

Kazahstanski golman Mokin u 70. minuti još jednom odlično brani, ovaj put iskušao ga je Bilić.

U 77. minuti umijesto Klasnića ulazi Jelavić, a u 80. Čorluka bez uspjeha zahtjeva jedanaesterac.

Bilić u 84. minuti pogađa gredu, 3 minute kasnije Srna dobiva žuti karton zbog prigovora.

U 88. minuti Bilić opet tuče, ali od gola ništa.

Kranjčar u 95. minuti zabija za hrvatsku pobjedu rezultatom 2:1.Ono malo časti je spašeno, ali to je sve što ostaje jer SP Vatreni vidjeti neće.

Pred sam kraj u igru je umijesto Srne ušao Nikola Pokrivač.

Andora

Ukrajina povećava vodstvo na 2:0, ono malo nade za SP se vjerojatno potpuno otopilo što je, realno gledajući, od početka vrlo logičan rasplet.

Ukrajina uz pomoć autogola Lime dolazi u vodstvo od 3:0, a u pet minuta Ukrajina je utrpala još tri gola i vodi 6:0.