Zadnja utakmica u skupini prošla je kao malo jači trening uz visoku pobjedu

hrvatska košarkaška reprezentacija

,

Olimpijske igre

Za razliku od Argentine, koja se cijelu utakmicu mučila s Iranom zbog „lako ćemo“ pristupa, naši su igrači pristupili puno ozbiljnije i ostvarili pobjedu 91-57. U ranojutarnjem terminu, praktički bez gledatelja, neravnopravnog protivnika iskoristili smo za isprobavanje svih igrača.

Nakon početnih 4-2 za Iran napravili smo seriju 17-0 i postavili stvari na svoje mjesto. Do poluvremena je bilo plus 38 koševa razlike, 54-16. Treću četvrtinu igrači su prespavali, pa su Iranci predvođeni NBA igračem Ehadadijem i Nikkahom dobili taj dio 23-16, smanjivši našu prednost.

Repešine riječi u pauzi dale su rezultat i serije trica u zadnjem dijelu dovele su naše igrače do visoke pobjede i Španjolske u četvrtfinalu. Prema riječima kapetana Prkačina, jednog od boljih na terenu, igra Španjolske odgovara našoj reprezentaciji, pa se uz ozbiljan pristup i igru iz prve dvije utakmice na turniru imamo pravo nadati čudu. (METRO)

Piše: Drago Sopta/CROPIX