Koalicijski partner za ostavku Olmerta
![Udar na premijera Udar na premijera](http://metro-portal.hr/img/repository/2008/05/medium/olmert.jpg)
Izraelski ministar obrane Ehud Barak zatražio je jučer ostavku premijera Ehuda Olmerta zbog optužbi za korupciju, zaprijetivši da će se u suprotnom suočiti s raspadom koalicije i prijevremenim izborima.
Dan nakon što je jedan američki poslovni čovjek pred izraelskim sudom ispričao kako je Olmertu dao omotnicu s tisućama dolara, Barak je sazvao hitnu konferenciju za novinare na kojoj je iznio stav svoje Laburističke stranke, manjeg partnera u Olmertovoj koalicijskoj vladi.
Politička nestabilnost u Izraelu prijeti američkim naporima za postizanjem izraelsko-palestinskog mirovnog sporazuma prije nego što predsjedniku Georgeu Bushu istekne mandat u siječnju iduće godine.
- Ne mislim da premijer može istodobno voditi vladu i svoje privatne poslove. Stoga, za dobrobit zemlje i prema normama pristojnog ponašanja, mislim da premijer mora odstupiti s čela vlade - rekao je ministar obrane Izraela.
Likud u vodstvuRedoviti parlamentarni izbori u Izraelu trebaju se održati 2010. godine. Ankete pokazuju da bi desničarska stranka Likud, koju vodi Benjamin Netanyahu, mogla biti najjača stranka u slučaju održavanja prijevremenih izbora.
(HINA)
Novi komentar