Kiša potopila Dubrovnik
Promet je zaustavljen na Gruškoj obali, a na Jadranskoj cesti probleme stvaraju odroni
![](http://metro-portal.hr/img/repository/2009/11/medium/kisa_dubrovnik_ab_cr.jpg)
(Admir Buljubašić/Cropix)
Obilna kiša koja od jutros ne prestaje padati na dubrovačkom području uzrokovala je velike prometne teškoće, a mnoge su ceste poplavljene.
Kako se doznaje u Centru 112, zbog velike količine oborina, potpuno je zaustavljen promet na Gruškoj obali, a veliki bazeni vode zaustavili su promet ili ga otežavaju na predjelu Ploče te na Putu Ive Vojnovića.
Zbog velike kolicine oborina pojedini šahtovi - jer je u Dubrovniku veliki problem odvod oborinskih voda - nisu mogli podnjeti količinu oborina, pa se voda vraćala na cestu, što je dovelo do poplavljivanja prometnica.
U Lapadu je u vodi ostalo nekoliko automobila, a voda je prodrla i u obližnju poštu, gdje su stigli vatrogasci, koji su dosad imali tri intervencije.
Vozači koji u Dubrovnik stižu iz Župe Dubrovačke i Dubrovačkog primorja upozoravaju se na manje odrone na jadranskoj cesti.
06.11.2009. 12:55:26
Novi komentar