Iran otkazao oslobađanje uhićene Amerikanke
Iran je otkazao planirano oslobađanje uhićene Amerikanke jer pravni postupak još nije završen
![Zatvor Zatvor](http://metro-portal.hr/img/repository/2010/02/medium/zatvor_prison_devart.jpg)
"Njeno je puštanje otkazano jer nije završen pravni postupak", rekao je teheranski tužitelj Abbas Jafari Dolatabadi, izvijestila je ILNA. Iran je rekao da će u subotu na slobodu pustiti Sarah Shourd, jednu od troje državljana SAD-a privedenih blizu granice s Iraku u srpnju 2009. godine.
Glasnogovornik ministarstva vanjskih poslova Ramin Mehmanparast ranije u petak je rekao da je predsjednik Mahmud Ahmadinedžad intervenirao glede planiranog oslobađanje Sarah Shourd koja je, zajedno s dva druga Amerikanca, optužena za špijunažu.
"Izvješća o njenom puštanju pravosuđe ne može potvrditi i, naravno, svaka odluka o navedenom osumnjičeniku ovisi o pravnom postupku", rekao je tužitelj. Dolatabadi nije rekao kada će biti oslobođena. (hina/metro-portal)
Novi komentar