objavljeno prije 16 godina

Ipak Njemačka ide na Portugal

Jedini pogodak na utakmici djelo je njemačkog kapetana Ballacka

Malo prigoda imali su njemački napadači protiv Austrije u utakmici koja je odlučivala o sudioniku koji će s druge pozicije u skupini nastaviti natjecanje na Euru (Getty Images)

Joachim Low

Njemačka je ipak minimalnom pobjedom nad Austrijom 1-0 izborila drugu poziciju u grupi B Europskog prvenstva  i time izborila četvrtfinale, no izabranici Joachima Lowa nisu oduševili niti u dvoboju u Beču.

Susret je odlučio projektil sa 25 metara kapetana Michaela Ballacka u 49. minuti koji je utišao brojne austrijske navijače.

Već u 5. minuti Nijemci su mogli povesti, ali je Mario Gomez promašio vrata sa jednog metra. I to je ujedno bio i jedan od najvažnijih detalja iz prvog dijela utakmice. Nakon dvoboja s Hrvatskom, Nijemci su nerado priznali da je Hrvatska bila bolja, više su naginjali tvrdnji da nisu pokazali sve što znaju. Nakon dvoboja s Austrijom, čini se da je i njima jasno da moćni Elf i nije više tako moćan.

Najzanimljiviji trenutak tijekom prvog dijela utakmice dogodio se u 40. minuti dvoboja kada su izbornici Njemačke i Austrije Joachim Löw i Josef Hickersberger isključeni. Španjolski sudac Manuel Mejuto morao je isključiti dvojicu izbornika koji su se verbalno sukobili na aut-liniji. Hickersberger i Loew rukovali su se nakon isključenja, a potom otišli na različite strane tribine.

U drugom dijelu Nijemci su dominirali, ali iz nekoliko prilika nisu postigli pogodak. Austrijanci su odigrali razočaravajuće, dosadno i poptuno neučinkovito, a upravo je nevjerovatno da i u situaciji kada su gubili nisu uveli Ivicu Vastića.

Piše: Piše: Ato Kwamina Markin