,

Ivan Jukić

,

Juraj Petar Selem

Hrvatski juniori su došli do pobjede premda su Grci vodili čak 5:1. Međutim, odabranici Ivice Tucaka do konca treće četvrtine uspjeli su izjednačiti na 6:6. U posljednjoj četvrtini svaka momčad je postigla po jedan gol, pa je susret razriješen nakon produžetaka.

U dramatičnoj završnici presudio je pogodak Marka Ivankovića dvije sekunde prije kraja drugog produžetka. Bio je to njegov jedini pogodak u čak 11 pokušaja tijekom utakmice.

Najefikasniji igrač u hrvatskim redovima bio je Kristijan Milaković sa četiri postignuta pogotka, Jerko Marinić Kragić je dodao dva, dok su osim Ivankovića po jedan gol zabili i Andrija Vlahović, te Franko Geratović.

Ivan Jukić je na vratima sakupio devet, a njegov kolega Juraj Petar Selem šest obrana.

U susretu za treće mjesto Srbija je pobijedila Crnu Goru 7:6.

Veliki uspjeh mladih hrvatskih vaterpolista upotpunio je Marko Ivanković koji je proglašen za najboljeg igrača prvenstva.

Izvor: Hina

30.08.2009. 23:03:18
Razgovor RSS komentara novi komentar ↓
  1. avatar
    mara507
    07.11.2009. 13:35
    aaa bilo bi bolje da su prenosili utakmica na televiziji(iako san ja bila na svim utakmicama)da cila Hrvatska vidi ali ništa pd toga :((