« Rukomet
objavljeno prije 12 godina i 5 mjeseci
PRVI BODOVI

Hrvatska tijesno protiv odličnog Islanda

Bila je to dramatična i neizvjesna utakmica, kao i sve dosad protiv Islanda, ali ponovo uspješna za hrvatske rukometaše

Hrvatska rukometna reprezentacija

,

europsko rukometno prvenstvo

,

EP rukomet 2012

Naši su rukometni reprezentativci otvorili nastup na EP u Srbiji tijesnom pobjedom protiv vrlo dobrog Islanda, javlja Hina. Konačni je rezultat bio 31:29 (14:15 na poluvremenu).

Bila je to dramatična i neizvjesna utakmica, kao i sve dosad protiv Islanda, ali ponovo uspješna za hrvatske rukometaše. Protiv Islanda nikada nismo izgubili na velikim natjecanjima. Na zadnjem SP-u u Švedskoj slavili smo u susretu za peto mjesto 34:33, na EP-u 2006. u Švicarskoj bilo je 29:28, na OI u Ateni 34:30, a na EP-u u Austriji prije dvije godine 26:26.

Hrvatska je u prvom poluvremenu odigrala skromno. Imala je problema i u obrani i u napadu što su Islanđani znalački iskoristili. Raznovrsnom igrom sa čak sedam strijelaca stvarali su velike probleme našoj 6-0 obrani. Srećom, na odmor su otišli samo s jednim golom viška, premda su u nekoliko navrata imali i po tri gola prednosti (11:8, 12:9, 13:10). Bez pravog učinka Čupića, s nedovoljno spremnim Balićem i sa suviše malo lopti prema Voriju još smo i dobro prošli. Od još većih problema spasio nas je Mirko Alilović sa sedam obrana. U nastavku utakmice hrvatski napad je proradio i drugi dio protekao je u izjednačenoj igri. Do prvog vodstva nakon rezultata 2:1 Hrvatska je došla dvije i pol minute prije kraja (29:28), a potom je 45 sekundi prije kraja Čupić povećao na plus dva (30:28) razriješivši sve dvojbe.

Najbolji igrači u hrvatskim redovima bili su Manuel Štrlek sa osam golova, te Mirko Alilović sa 15 obrana. Denis Buntić, Blaženko Lacković i Ivan Čupić dodali su po pet golova. Islanđane koji su nakon 18 godina nastupili bez Olafura Stefanssona, koji je za Island odigrao 315 utakmica i zabio 1497 pogodaka, predvodio je Sigurdsson sa osma golova.

HRVATSKA - ISLAND 31:29 (14:15)

VRŠAC. Dvorana Milenium - 500-injak gledatelja; Suci: Helbig i Geipel (Njemačka)

HRVATSKA: Alilović, Losert, Balić, Kopljar 1, Lacković 5, Duvnjak 4, Buntić 5, Vori 3, Štrlek 8, Čupić 5 (5), Ninčević, Horvat, Musa, Gojun, Bičanić, Vuković. Izbornik: Slavko Goluža

ISLAND: Gustavsson, Gudmunsson, Atlason 5, Palmarsson 5, Pettersson 4, Olafsson 3, G.V. Sigurdsson 8 (4), Gunnarson, Hallgrimsson 2, Karasson, Gudjonsson, Jakobsson, Ingimundarsson, Svavarsson 2, Gretarsson, Ragnarsson. Izbornik: Gudmundur Gudmunsson.

ISKLJUČENJA: HRVATSKA . 8 minuta, Island - 8 minuta

SEDMERCI: HRVATSKA - 5/6, Island - 4/5