Fotografija vijesti (GETTY IMAGES)

Olimpijske igre

,

hrvatska ženska rukometna reprezentacija

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija drugim je porazom na izlučnom turniru u Leipzigu ostala bez nastupa na OI. Nakon Njemačke, naše su izgubile od Švedske (24-22).
Hrvatskoj je za plasman među dvanaest reprezentacija koje će nastupiti u Pekingu tijekom kolovoza trebala pobjeda protiv Švedske, no u tome izabranice Josipa Šojata nisu uspjele.

Švedska je bila bolja, posebno u drugom poluvremenu, kada je vodila gotovo cijelo vrijeme. Poluvrijeme je završilo neodlučeno 11-11, a prvi put je Hrvatska imala dva pogotka razlike na početku drugog dijela (13-11 i 15-13).

No, od tog trenutka Švedska je zaigrala čvršće u obrani, a naše su ostale bez odgovora. Ipak, prilika se pojavila četiri minute prije kraja kada je Švedska igrala s igračicom manje, a rezultat 20-21 je izgledao dostižan.

Međutim, prvo je Hrvatska propustila realizirati sedmerac, a potom Franić nije pogodila kada je bila sama pred švedskim vratima. Na drugoj strani je Torstensson povisila na 22-20 i to je bio znak za kraj hrvatskih nadanja. (TS)