Fotografija vijesti (Drago Sopta/CROPIX)

Ivan Rakitić

,

Hrvatska - Bjelorusija

U susretu šeste skupine europskih kvalifikacija za Svjetsko nogometno prvenstvo 2010. godine reprezentacija Hrvatske je u Zagrebu teškom mukom pobijedila Bjelorusiju 1:0.

Pogodak odluke postigao je Ivan Rakitić u 24. minuti, sretnim udarcem s dvadesetak metara koji je bjeloruski branič skrenuo u svoju mrežu. Hrvatska je od 79. minute igrala bez isključenog Vedrana Ćorluke koji je dobio dva žuta kartona.

Nakon toga na terenu je nastala prilična panika u našim redovima, tako da je golman Vedran Runje u zadnjih nekoliko minuta skinuo par zicera Bjelorusa i sačuvao pobjedu. Koliko je to značilo najbolje se vidjelo nakon kraja utakmice kad su svi igrači poletjeli prema njemu i čestitali na obranama.

Hrvatska je odigrala lošu i neprepoznatljivu utakmicu, iako je Kranjčar više nego dostojno pokrio Modrićevu poziciju, ali su Rakitić i Srna djelovali kao da su slučajno zalutali na stadion i obukli kopačke.

Ovom pobjedom hrvatska reprezentacija je zadržala drugu poziciju u skupini i ostala u igri za plasman na World Cup. Idući susret "Vatreni" imaju u srijedu, 9. rujna u Londonu protiv Engleske.