« Rukomet
objavljeno prije 14 godina i 5 mjeseci
30:28

Hrvatska dobila i Rusiju, u drugi krug s maksimalnim brojem bodova

Pobjedom nad Rusima u drugi krug nosimo maksimalna četiri boda, a u Beču nas čekaju Danska, Island i Austrija

Drago Vuković

Hrvatski rukometaši svladali su u susretu 3. kola skupine A EURA u Grazu Rusiju s 30:28 (17:16).

Za razliku od prve dvije utakmice na prvenstvu, protiv Rusa se odmah krenula odlučno. Samo na početku su izabranici Line Červara imali zaostatak od 1:3, no brzo su nametnuli svoj ritam, pa je sredinom prvog poluvremena već bilo 10:7.

Pred sam kraj prvog dijela zbog nekoliko pogrešaka Rusija je došla na 17:16, a ni početak drugog dijela utakmice nije bio sjajan. Ipak, u 37. minuti dolazi do izjednačenja, 19:19, no ubrzo nakon toga Rusi imaju seriju od 5:1 i čini se da brzaju prema pobjedi.

Kao i inače, u zadnji čas se sve rješava - Mirko Alilović je obranio nekoliko ključnih udaraca, igrači se bude i ponovno izjednačujemo na 27:27.

Konačnu pobjedu od 30:28 donosi nam Drago Vuković, te Alilović koji opet sjajno brani.

Ovom pobjedom Hrvatska prenosi maksimalna četiri boda u drugi krug natjecanja u Beču, gdje ih čekaju Danska, Island i Austrija, koja je izbacila Srbiju.