Holding zaradio 23,7 milijuna
Prošlogodišnji prihod od 4,30 milijarde kuna veći je za 30 posto u odnosu na 2006.
Zagrebački holding u 2007. ostvario je 4,30 milijarde kuna prihoda (28,9 posto više nego 2006.) i 4,27 milijarde rashoda (31,4 posto više), dok je neto dobit iznosila 23,7 milijuna kuna (prema 81,1 milijun godinu dana ranije), stoji u poslovnom izvješću uprave Holdinga za 2007. koje je jučer prihvatilo Gradsko poglavarstvo.
Na upit novinara o dobiti koja je 2006. bila puno veća, pročelnik Gradskog ureda za gospodarstvo Ladislav Prežigalo, koji je podnio Izvješće, odgovorio je na konferenciji za novinare kako ‘nije sve pitanje dobiti, nego i koliko se investiralo u trajna sredsta’, a to je, dodaje, u 2007. bilo 2,5 milijarde kuna, što je povećanje za više od 90 posto. S dobiti je poslovalo 13 podružnica Holdinga, a najprofitabilnije su bile Gradsko stambeno-komunalno gospodarstvo (79 milijuna), ZGOS (61,7 milijuna), Zagrebparking (32,8 milijuna) i Robni terminali (19,5 milijuna).
Najveći gubitaš je ZET sa 132 milijuna kuna, što je tri puta veći manjak nego u 2006., zbog besplatnog prijevoza za đake, studente i umirovljenike od 1. rujna 2006., podmirenja kredita i popravka pruge u Horvaćanskoj. Slijedi podružnica Upravljanje sportskim objektima sa 44 milijuna kuna gubitka nastalog zbog smanjenja poslovnih prihoda vezanih uz pripreme kulturnih i sportskih priredbi, provođenje sportske rekreacije i slično te podružnica Zagrebačke ceste, Stanogradnja, Čistoća i Zagrebački digitalni grad.
Produljenje uliceBandić je rekao da je produžetak Branimirove najveći prometni prioritet. ‘Za koridor dug 295 metara i širok 44 metra postoje zahtjevi od 44 milijuna eura, dok Grad nudi upola manje’, dodao je.
Na pitanje novinara što će Grad Zagreb poduzeti vezano uz prijedlog Zakona o proračunu, po kojemu i suglasnost Grada na kredit ulazi u kvotu zaduženja, zagrebački gradonačelnik Milan Bandić je odgovorio kako je to zasad još prijedlog te kako će Grad ‘naći rješenje bez obzira na to’. ‘Morat ćemo se pokriti koliko je poplun dug’, dodao je.
Članovi Poglavarstva na sjednici su odlučili dopuniti zaključak o kriterijima za određivanje zakupnine za poslovni prostor, pa će se tako, po novom, zakupnina povećati ako indeks potrošačkih cijena bude rastao više od dva posto. (METRO)
Novi komentar