objavljeno prije 11 godina i 10 mjeseci
4. KOLO HNL

Hajduk razbija, Dinamu poguranac sudaca

Hajduk na krilima pobjede nad Interom razvalio Zagreb, Dinamo gubio usred Maksimira od Splita

Dinamo se jedva izvukao protiv Splita
Dinamo se jedva izvukao protiv Splita (Arhiva)

Dinamo Split

Vodeći dvojac Prve HNL Hajduk i Dinamo ostvario je pobjede u susretima četvrtog kola Prve HNL. Hajduk je na Poljudu deklasirao Zagreb 5:1, dok je Dinamo na stadionu Maksimir pobijedio Split 4:2, premda je nakon prvog poluvremena gubio 0:2.

No, uz dosuđeni sumnjiv jedanaesterac i previd u jasnijoj situaciji za Splićane, Dinamo je u 20 minuta zabio tri gola i okrenuo utakmicu, a Čop je samo dovršio bivše suigrače.

Lokomotiva je vodila 2:0 na poluvremenu u Rijeci, no novopečeni bogataši ipak su uspjeli doći do poravnanja.

Hajduk i Dinamo su bodovno poravnati sa po deset bodova, no Splićani su na prvom mjestu zbog bolje razlike pogodaka.

Rezultati:

Dinamo - Split 4:2 (Badelj 56, Šimunić 60, Samir 66-11m, Čop 85 / Bell 30, Bagarić 39)

Hajduk - Zagreb 5:1 (Vukušić 11, 66, Caktaš 28, 60, Maglica 78 / Vojtuš 15)

Slaven Belupo - Zadar 2:0 (Maras 6, Vugrinec 74-11m)