objavljeno prije 16 godina i 5 mjeseci

Hajduk pobjedom ušao u godinu štakora

Hajduk

Hajduk se plasirao u finale Novogodišnjeg kupa u Hong Kongu pobijedivši korejski Ulsan Hyundai sa 2-1. Junak Splićana bio je Mladen Bartolović koji je s dva pogotka preokrenuo vodstvo Ulsana.

Inače, Korejci su poveli pogotkom Jina u 20. minuti nakon loše reakcije Varvodića. Hajduk je u početnom dijelu utakmice bio bolja momčad, ali osim nekoliko udaraca iz daljine, korejski vratar nije imao teža iskušenja. I tako sve do 39. minute. Tada je Bartolović sjajnim volejem s vrha 16-erca probušio Ulsanovu mrežu. Pobjednik je odlučen u 64. minuti, kada je Bušić izvrsno poslužio Bartolovića koji se sjurio u suparnički 16-terac te preciznim udarcem svladao korejskog vratara.  Splićani su posljednjih pet minuta igrali s igračem manje zbog isključenja Andrića.

FINALESplićani će u finalu Novogodišnjeg turnira igrati protiv reprezentacije Hong Konga koja je sa 2-1 pobijedila urugvajski Penarol. Dvoboj je na rasporedu u nedjelju u 10.30 po hrvatskom vremenu.

Piše: METRO