U 29. kolu HNL-a Senijad Ibričić postigao četiri gola protiv Međimurja

Ante Rukavina u dvije zadnje utakmice zabio je tri pogotka

,

HNL

,

prva HNL

U derbiju 29. kola Prve HNL Hajduk je na Poljudu pobijedio Slaven Belupo sa 2-0 i tako odmakao Koprivničanima na četiri boda. Može se reći da su drugom pobjedom zaredom Splićani već jednom nogom zakoračili u Kup Uefe, budući da je teško povjerovati da će u pet preostalih utakmica (od koje su tri na Poljudu) ‘prosuti’ veliku prednost. Ako im se to slučajno i dogodi, mogu se izvući kroz Kup.

Inače, sama utakmica na Poljudu nije oduševila. Osim dva lijepa pogotka i poneki dribling Cernata nije se imalo što za vidjeti. Hajduk je poveo u 43. minuti nakon što je raspoloženi Rumunj ispremiješao cijelu obranu Slavena i sve pripremio Rukavini koji je s dva metra glavom zakucao loptu u mrežu. Splićani su u nastavku promašili nekoliko dobrih šansi i zamalo bili kažnjeni u 85. minuti kada je Kresinger pogodio vanjski dio vratnice. Ovako je Gabrić u zadnjim sekundama ‘bombom’ sa 20 metara još i uljepšao rezultat.

Dinamo je pred praznim Maksimirom pobijedio Osijek sa 3-2 u jednoj jako čudnoj utakmici. Gotovo 70 minuta ‘modri’ su igrali vrlo dobro, što se jasno vidjelo i na rezultatu (3-0). Posebno su bili raspoloženi napadači Mandžukić i Tadić, što je svakako dobra vijest treneru Soldi uoči završnice Kupa. Međutim, Soldu isto tako mora zabrinjavati pad u igri u zadnjih pola sata. Ante Vitaić je nesigurnom Kochu ‘spakirao’ dva gola iz daljine i ‘zakuhao’ utakmicu. Ipak, za potpuni preokret nije bilo vremena.

- Koncentracija nam redovito pada, a to se događa zato što igrači ne komuniciraju na terenu. Više puta sam im ukazao na taj problem, ali oni svejedno uporno šute - kaže Soldo.

Rijeka je nakon četiri mjeseca pobjedničkog posta pronašla žrtvu. Zadar je na Kantridi zabio tri gola, ali nije bio ni blizu boda.

Apsolutni junak kola bio je Senijad Ibričić koji je u pobjedi Zagreba nad Međimurjem ugradio čak četiri gola. Varteks je pobjedom u Vinkovcima vjerojatno osigurao ostanak, dok su Šibenik i Inter remizirali pa im ostaje neizvjesnost do kraja. Zaprešićane je spasio vratar Marko Šarlija. (VM)