Prvi tenisač svijeta pobijedio Zagrepčanina sa 7-6(4), 6-3

,

Roger Federer

,

ATP

Ivo Karlović upisao je i šesti poraz od najboljeg igrača svijeta Rogera Federera.Švicarac je u osmini finala ATP turnira u Rimu iz Masters serije bio bolji sa 7-6 i 6-3. Naš najbolje rangirani tenisač pružio je dobar otpor, pogotovo u prvom setu, ali ipak nije uspio doći do prve pobjede u dvobojima s Federerom.

‘Div sa Šalate’ je na početku meča, kod 1-1 u gemovima, došao do 15-40, ali nije uspio iskoristiti svoje dvije ‘break-lopte’ u meču. Obojica su čvrsto držala svoje servise do ‘maratonskog’ osmog gema, u kojem je Federer imao pet prilika za oduzimanje servisa. Karlović se uz pomoć nekoliko aseva ipak spasio i osigurao 13. igru. Federer je napravio ‘mini-break’ za 4-3, nakon toga ubacio svoj prvi as za 5-3. Karlović je uzvratio ‘mini-breakom’ za 5-4, no onda je izgubio oba servisa.

U drugom setu je Federer pojačao svoju igru na suparnikov početni udarac i Karlo je popustio u šestom gemu. Švicarac je dovršio posao još jednim ‘breakom’ u posljednjem gemu meča.

Ivo je imao visok postotak prvog servisa - 65 posto, uz 12 aseva. Federer je zabio samo dva neobranjiva udarca, uz također dobrih 58 posto prvog servisa. No, puno je bolje igrao na protivnikov drugi servis - osvojio je 66 posto poena, u odnosu na skromnih 17 posto kod Karlovića. (TS)