Igrom za koju vjerojatno nitko nema rješenja ušli smo u nedjeljno finale

,

Hrvatska finale rukomet

,

Hrvatska pobjeda Poljska

Sjajna igra obrane i Čupića u napadu, uz tek simboličan doprinos Balića koji je ulazio po potrebi bila je dovoljna da razbije Poljake. Prvo poluvrijeme odigrano je možda i u malom grču pred kraj, kada su Poljaci nakon četiri gola prednosti hrvatske reprezentacije stigli do izjednačenja minutu prije kraja, no Vori je uspio desetak sekundi prije kraja dovesti paklene u prednost.

Početak drugog poluvremena donio je još žešću obranu koja je rezultirala brzom prednošću od četiri-pet golova. Poljska je u prvih šesnaest minuta igre uspjela postići tek tri gola, da bi petnaestak minuta prije kraja pakleni otišli na osam razlike i zadržali prednost do kraja.

Snaga hrvatske reprezentacije i mentalna stabilnost najbolje se pokazivala u situacijama kada su s igračem manje Čupić i Metličić odigrali cepelin, koji je dotukao Poljake.

Do kraja utakmice situacija se nije mijenjala, naši su rutinirano, uz stalnu podršku tribina, priveli utakmicu kraju i plasirali se u toliko željeno finale rezultatom 29:23, uz 12 golova fenomenalnog Čupića i 15 obrana Mirka Alilovića.

Protivnici u finalu su, očekivano, Francuzi koji su s pola gasa svladali Dance, prvenstveno zbog granitne obrane za koju Danci jednostavno nisu imali rješenja.

HRVATSKA - POLJSKA 29-23 (14-13)

ZAGREB. Arena Zagreb - 15.000 gledatelja; Suci: Lemme i Ullrich (oba Njemačka)

HRVATSKA: Losert, Alilović; Hrvatin 1, Balić 2, Duvnjak 4, Lacković 2, Horvat, Vori 3, Gojun, Metličić 5, Kopljar, T. Valčić, Čupić 12 (6), Špoljarić

POLJSKA: Szmal, Malcher; Jaszka , K. Lijewski , Kuchczynski , Bielecki 1, Siodmiak 3, Wleklak , B. Jurecki 3, Jurasik 6, M. Jurecki 2, Tluczynski 4 (4), M. Lijewski 4, Glinski

SEDMERCI: HRVATSKA - 6 (6), Poljska - 5 (4)
ISKLJUČENJA: HRVATSKA - 6 minuta, Poljska 8 minuta