objavljeno prije 13 godina i 8 mjeseci
DRUGI PORAZ

Euroliga: Cibona poražena od Fenerbahčea

Košarkaši Cibone dobro su se držali protiv iskusne turske momčadi, ali na kraju je pobjedu od 73:68 ipak odnio Fenerbahče

Euroliga: Cibona poražena od Fenerbahčea (Damir Krajač/Cropix)

Cibona

,

Euroliga

,

Fenerbahçe

Košarkaši Cibone upisali su i drugi poraz na otvaranju Eurolige. Nakon što je u prvom susretu izgubila u Barceloni, Cibona je večeras u KC Dražen Petrović pred 4.500 gledatelja izgubila od Fenerbahčea 68:73 (19:19, 21:23, 11:16, 17:15).

Cibona se sjajno držala protiv daleko iskusnije turske momčadi koju vodi bivši hrvatski izbornik Neven Spahija i u čijim redovima igraju dvojica hrvatskih reprezentativaca Marko Tomas i Roko Leni Ukić. Fener je dugo lomio 'vukove' i nažalost na koncu ih je uspio slomiti, iako je pobjeda vrlo lako mogla otići i na Ciboninu stranu.

Turci su tijekom utakmice u dva navrata imali po devet koševa prednosti, no u posljednje četiri minute ušli su s dva koša prednosti (63:61), dok je na ulazu u zadnju minutu Fener imao tri koša viška (69:66). Rok Stipčević je 54 sekunde prije kraja utakmice smanjio na 68:69, no Kinsley je potom realizirao dva slobodna bacanja za 71:68. Cibona je 30 sekundi prije kraja imala napad, no Tomislav Zubčić je izgubio loptu, a potom je Onan realizirao jedno bacanje za 72:68. Kada je Rok Stipčević deset sekundi prije kraja promašio tricu priči je bio kraj. Mirsad Tukcan je zaključio utakmicu realiziravši jedno slobodno bacanje za konačnih 73:68.

Cibonu su predvodili Leon Radošević sa 16 koševa, prvi strijelac Eurolige i NLB lige Bojan Bogdanović je dodao 15 koševa, dok su Rok Stipčević i Drago Pašalić ubacili po 12 koševa. Fenerbahče su do pobjede predvodili Tarence Kinsley sa 17 koševa, Ukić je ubacio 14, a Tomas 7 koševa.

Ciboni je to bio drugi poraz, a Feneru druga pobjeda nakon što je u prvom kolu slavio protiv Lietuvos Rytasa. (hina/metro-portal)