objavljeno prije 12 godina i 10 mjeseci
UKRAJINSKA LIGA

Dudu zabio za pobjedu Šahtara

Eduardo je bio strijelac prvoga pogotka na utakmici u sedmoj minuti, a igrao je do 61. minute, a ovo mu je i prvi pogodak ove sezone

Eduardo da Silva

,

Šahtar

U 7. kolu ukrajinskog prvenstva Šahtar je pobijedio Iličevec iz Mariupolja s 3-0, a strijelac prvog pogotka bio je naš Eduardo da Silva, napadač hrvatske reprezentacije.

Eduardo je bio strijelac prvoga pogotka na utakmici u sedmoj minuti, a igrao je do 61. minute. Bio je ovo prvi ovosezonski pogodak Eduarda.

Kapetan naše reprezentacije Darijo Srna odigrao je čitavu utakmicu za Šahtar.

Šahtar je vodeći na ljestvici s 19 bodova, četiri više od drugog Metalista iz Harkiva, te pet od trećeg Dinama iz Kijeva koji ima utakmicu manje.

Ivan Strinić odigrao je čitavu utakmicu za Dnipro koji je na gostovanju kod Vorskle u Poltavi odigrao 0-0. Nikola Kalinić zbog crvenog kartona nije kandidirao za nastup u sastavu Dnipra koji s devet bodova zauzima deveto mjesto.