« Nogomet
objavljeno prije 5 godina i 10 mjeseci
EUROPSKA LIGA

Dinamu pobjeda za oproštaj, Rijeci poraz od Seville

Dinamo je u golijadi na Maksimiru pobijedio Celtic, a Rijeka je minimalnim porazom od Seville također završila europsku sezonu

Dinamo se ipak nije osramotio
Dinamo se ipak nije osramotio (Arhiva)
Više o

Rijeka

,

Europska liga

,

Dinamo Celtic

Dinamo se napokon nije osramotio u jednoj europskoj utakmici, jer je pobjedom 4:3 uz hat-trick Pjace ispratio Celtic u Glasgow, dok je Rijeka ipak bila preslaba za prošlogodišnjeg osvajača Europske lige - na Sanchez Pizjuanu završilo je minimalnih 1:0 za Sevillu.

Sevilla, Wolfsburg, Guingamp, Aalborg i Young Boys posljednjih je pet klubova koji su izborili plasman u 16-inu finala Europske lige, a osim njih prošli su Dnjipro, Borussia Moenchengladbach, Villarreal, Club Brugge, Torino, RB Salzburg, Dinamo Moskva, Inter, Everton, Fiorentina, Tottenham, Bešiktaš, Feyenoord, Napoli, Dynamo Kijev, Legia Varšava, Trabzonspor, Celtic i PSV Eindhoven.

Iz Lige prvaka sele u Europsku ligu Olympiakos, Liverpool, Zenit, Anderlecht, Roma, Ajax, Sporting i Athletic Bilbao.  

EUROPSKA LIGA

SKUPINA A

Apollon Limassol - Villarreal 0:2
Monchengladbach - Zurich 3:0
  UTK.POB.NER.IZG.BOD.
1. Monchengladbach 6 3 3 0 12
2. Villarreal 6 3 2 1 11
3. Zurich 6 2 1 3 7
4. Apollon Limassol 6 1 0 5 3

SKUPINA B

Club Brugge - Helsinki HJK 2:1
Kopenhagen FC - Torino 1:5
  UTK.POB.NER.IZG.BOD.
1. Club Brugge 6 3 3 0 12
2. Torino 6 3 2 1 11
3. Helsinki HJK 6 2 0 4 6
4. Kopenhagen FC 6 1 1 4 4

SKUPINA C

Bešiktaš - Tottenham 1:0 prek.
Partizan - Asteras Tripolis 0:0
  UTK.POB.NER.IZG.BOD.
1. Tottenham 5 3 2 0 11
2. Bešiktaš 5 2 3 0 9
3. Asteras Tripolis 6 1 3 2 6
4. Partizan 6 0 2 4 2

SKUPINA D

Dinamo Zagreb - Celtic 4:3
Salzburg - Astra Giurgiu 5:1
  UTK.POB.NER.IZG.BOD.
1. Salzburg 6 5 1 0 16
2. Celtic 6 2 2 2 8
3. Dinamo Zagreb 6 2 0 4 6
4. Astra Giurgiu 6 1 1 4 4

SKUPINA E

PSV - Dinamo Moskva 0:1
Panathinaikos - Estoril 1:1
  UTK.POB.NER.IZG.BOD.
1. Dinamo Moskva 6 6 0 0 18
2. PSV 6 2 2 2 8
3. Estoril 6 1 2 3 5
4. Panathinaikos 6 0 2 4 2

SKUPINA F

Dnjipro - St. Etienne 1:0
Qarabag - Inter Milano 0:0
  UTK.POB.NER.IZG.BOD.
1. Inter Milano 6 3 3 0 12
2. Dnjipro 6 2 1 3 7
3. Qarabag 6 1 3 2 6
4. St. Etienne 6 0 5 1 5

SLJEDEĆE UTAKMICE

SKUPINA G

Standard Liege - Feyenoord 0:3
Sevilla - Rijeka 1:0
  UTK.POB.NER.IZG.BOD.
1. Feyenoord 6 4 0 2 12
2. Sevilla 6 3 2 1 11
3. Rijeka 6 2 1 3 7
4. Standard Liege 6 1 1 4 4

SKUPINA H

Lille - Wolfsburg 0:3
Everton - Krasnodar 0:1
  UTK.POB.NER.IZG.BOD.
1. Everton 6 3 2 1 11
2. Wolfsburg 6 3 1 2 10
3. Krasnodar 6 1 3 2 6
4. Lille 6 0 4 2 4

SKUPINA I

Napoli - Slovan Bratislava 3:0
Young Boys - Sparta Prag 2:0
  UTK.POB.NER.IZG.BOD.
1. Napoli 6 4 1 1 13
2. Young Boys 6 4 0 2 12
3. Sparta Prag 6 3 1 2 10
4. Slovan Bratislava 6 0 0 6 0

SKUPINA J

Rio Ave - Aalborg 2:0
Steaua - Dinamo Kijev 0:2
  UTK.POB.NER.IZG.BOD.
1. Dinamo Kijev 6 5 0 1 15
2. Aalborg 6 3 0 3 9
3. Steaua 6 2 1 3 7
4. Rio Ave 6 1 1 4 4

SKUPINA K

Fiorentina - Dinamo Minsk 1:2
PAOK - Guingamp 1:2
  UTK.POB.NER.IZG.BOD.
1. Fiorentina 6 4 1 1 13
2. Guingamp 6 3 1 2 10
3. PAOK 6 2 1 3 7
4. Dinamo Minsk 6 1 1 4 4

SKUPINA L

Metalist Kharkov - Lokeren 0:1
Legia Varšava - Trabzonspor 2:0
  UTK.POB.NER.IZG.BOD.
1. Legia Varšava 6 5 0 1 15
2. Trabzonspor 6 3 1 2 10
3. Lokeren 6 3 1 2 10
4. Metalist Kharkov 6 0 0 6 0
12.12.2014. 07:12:33
Novi komentar
nužno
nužno