objavljeno prije 12 godina i 2 mjeseca
HRVATSKI KUP

Dinamo bolji u gradskom derbiju

Pobjedom na Zagrebom, ukupnim rezultatom od 3:1, Dinamo je osigurao finale Hrvatskog kupa

finale Kupa Hrvatske

Nogometaši Dinama plasirali su se u finale Hrvatskoga kupa nakon što su u uzvratnom susretu polufinala u Kranjčevićevoj svladali Zagreb s 2:1 (0:1). U prvom susretu na Maksimiru bilo je 1:1, pa je Dinamo s ukupnih 3:2 prošao dalje, javlja Hina.

Dvoboj se igrao na stadionu u Kranjčevićevoj pred 3000 gledatelja, a sudio je Bebek iz Rijeke.

Strijelci: 1:0 Medić (34), 1:1 Leko (78), 1:2 Krstanović (80)

Nogometaši Dinama prvi su finalisti Hrvatskoga kupa, a do prolaza su stigli u samoj završnici uzvratnog susreta. Zagreb je od 34. minute i zgoditka Lovre Medića nakon pogreške Domagoja Vide bio na pragu senzacije, u drugom dijelu su promašili nekoliko dobrih prilika, a do 12 minuta prije kraja bili u finalu. Junak dvoboja bio je bivši igrač Zagreba Ivan Krstanović, koji je u 78. minute asistirao za izjednačujući zgoditak Jerke Leke, a potom dvije minute kasnije sam je postigao pogodak za finale nakon akcije Sammira i Milana Badelja.

Dinamo u finalu čeka pobjednika dvoboja Cibalia - Osijek, u kojem će Vinkovčani na svom terenu u srijedu pokušati dostići zaostatak od 0:3 iz prvog dvoboja iz Osijeka.