« Košarka
objavljeno prije 14 godina i 2 mjeseca
ISTOČNA KONFERENCIJA

Chicago Bullsi sve bliže doigravanju

Bullsi su skoro izgubili dobivenu utakmicu jer su promašili četiri slobodna bacanja u zadnjih 14.4 sekunde

Toronto Raptors

Cleveland Cavaliersi su bez LeBrona Jamesa poraženi u četvrtak navečer od Chicago Bullsa 109-108. Joakim Noah je zabio 17 koševa uz 15 skokova za Bullse koji su se tako izjednačili sa Toronto Raptorsima u borbi za posljednje mjesto za doigravanje u Istočnoj konferenciji, četiri utakmice prije kraja regularnog dijela sezone.

Chicago ide u goste najgoroj momčadi lige New Jerseyu u petak prije nego što će se u nedjelju suočiti s Raptorsima. Derrick Rose je predvodio Chicago sa 24 pogotka i 10 asistencija, Kirk Hinrich je dodao 23, a Luol Deng 22 uz 10 skokova.

Mo Williams, koji je utakmicu završio s 35 koševa i 10 asistencija, zabio je svoju šestu tricu te večeri 1:29 minute prije kraja čime je izbrisan zaostatak od 12 koševa i dovodeći Cavse u vodstvo 108-107. No, nakon toga je Noah, 1:21 minutu prije kraja, zabio pobjednički koš za Bullse.

Bullsi su na kraju skoro izgubili utakmicu jer su promašili četiri slobodna bacanja u zadnjih 14.4 sekunde.

Antawn Jamison je zabio 23 koša za Clevaland prije nego je ozlijedio gležanj, 2:41 minute prije kraja. Osim James utakmicu je propustio i Shaquille O'Neal (ozlijeđeni palac) i Delonte West (leđa).

Porazi Lakersa i Clippersa

U Denveru su Nuggetsi bili bolji od LA Lakersa 98-96. Carmelo Anthony je postigao 31 pogodak i blokirao je potencijalno pobjedničku tricu Dereka Fishera uz zvuk sirene. Kobe Bryant nije igrao zbog ozljede koljena.

JR Smith je dodao 26 koševa, uključujući pet trica, za Denver (52-27).

Španjolac Pau Gasol je zabio 26 koševa uz 13 skokova, a Ron Artest 22 za aktualne NBA prvake kojima je ovo četvrti poraz u zadnjih pet utakmica.

Sacramento Kingsi su jučer uvjerljivo svladali LA Clipperse 116-94. Tyreke Evans je "ubacio" 28 koševa, Jason Thompson 22 uz 15 skokova i Kingsi (25-54) su konačno nakon osam utakmica došli do pobjede.

Chris Kaman je zabio 23 koša za Clipperse (27-52) koji su nadigrani 32-18 u zadnjoj četvrtini u svom sedmom uzastopnom porazu. (hina/metro-portal)